רוצה לברר. אהוד ברק
רוצה לברר. אהוד ברקפלאש 90

הרב חיים דרוקמן, ראש ישיבות ההסדר, מספר כי בפגישת ראשי ישיבות ההסדר אתמול עם שר הביטחון ביקש השר ברק להעביר לו חומרים אודות התבטאויות אנטי צה"ליות של מרצים וראשי מוסדות אקדמיים אליהם נשלחים חיילי צה"ל וקציניו להשתלמויות.

לדברי הרב דרוקמן בראיון לגל"צ בפגישה שעסקה בהתבטאויותיהם של הרב לבנון והרב מלמד טענו ראשי הישיבות כי לא ניתן לערוך אפליה ולאפשר לראשי מוסדות אקדמיים להתבטא בחריפות נגד צה"ל ולעודד סרבנות, בה בשעה שלמוסדות אלה נשלחים חיילי צה"ל להשתלמויות, ומנגד לבקש לשלול את ההסדר מישיבות שראשיהן התבטאו באופן מינורי יותר לאין ערוך.

הרב דרוקמן מספר כי שר הביטחון אמר לראשי הישיבות שלא ידע על כך עד כה והוא שמח לקבל עידכון. עוד סיפר הרב כי השר ברק ביקש מראשי הישיבות להעביר לידיו נתונים וציטטות של אנשי אקדמיה כאלה, על מנת לפעול מולם בהתאם.

כאן המקום להזכיר את הדיון בועדת החוץ והביטחון בו העלה דובר ישיבות ההסדר, הרב דוד סתיו, טענה זו, וקבע כי בשם החופש האקדמי לא ניתן למנוע מראשי ההסדר להתבטא כהבנתם. לדבריו אלה של הרב סתיו הצטרף חבר הכנסת אריה אלדד שאמר שיהיה מוכן להבין סנקציות נגד ישיבות הסדר המוגדרות כקיצוניות אם כך ינהגו גם כלפי אוניברסיטאות ומכללות כאוניברסיטת תל אביב ומכללת ספיר, בהם נשמעו לא פעם קולות נגד צה"ל והתנהלותו עד כדי הגדרתו כצבא הנוקט בדרכים נאציות.