עיני נחלץ להצלת מפעל תפרון

הבוקר נפגש יו"ר ההסתדרות בלשכתו בתל אביב עם בעלי מניות מפעל תפרון, שנמצא בסכנת סגירה, כדי לנסות למצוא פתרון למשבר.

בן שאול , ל' בכסלו תש"ע

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני נפגש היום בלשכתו בתל אביב עם בעלי מניות תפרון, ישי דווידי ומאיר שמיר. בפגישה אשר התקיימה באווירה חיובית, הביעו בעלי המניות נכונות לעשות הכול כדי להציל את המפעל ולהפעילו, כולל התחייבות להשקיע כספים.

עיני יזמן בשבוע הבא את כל הצדדים. לרבות נציגי הבנקים, משרד התמ"ת, משרד האוצר, הבעלים ונציגי ההסתדרות כדי לנסות לחלץ פתרון להצלת המפעל.

בתום הפגישה אמר עיני: "אמרתי בשבוע שעבר בוועדת הכספים שלא אתן בשום פנים ואופן למפעל כמו תפרון להיסגר. מדובר באלף עובדים בפריפריה שאם חלילה תפרון ייסגר אין להם כמעט מקום עבודה חלופי. התרשמתי כי יש נכונות מבעלי המניות להירתם להצלת המפעל. בשבוע הבא אזמן את כל הצדדים כדי לנסות לחלץ פתרון להצלת המפעל"

כזכור, מפעל תפרון הינו מפעל טקסטיל המעסיק כאלף עובדים הנקלע לאחרונה לקשיים ונמצא בסכנת סגירה . מיד עם היוודע העניין להסתדרות, גייסה את מספר העובדים הנחוץ וארגנה אותם כדי לייצגם. כיום ההסתדרות היא הארגון היציג של כלל עובדי המפעל.

בשבוע שעבר בוועדת הכספים אמר יו"ר ההסתדרות כי בשום פנים ואופן לא ייתן למפעל כמו תפרון ליפול ובהסתדרות מקווים כי הפגישה היום היא תחילת הדרך למציאת פתרון למשבר.