רבני ההסדר: בלי הפגנות במדים

יו"ר איגוד רבני ההסדר, הרב חיים דרוקמן, ציין בתום ישיבת הרבנים באור עציון כי הייתה השתתפות מלאה של כל ראשי ישיבות ההסדר, "מתוך תחושה של אחריות גדולה המוטלת עלינו. הייתה תמימות דעים על הקשר שלנו עם הצבא כמו שהיה בחמישים השנים האחרונות תוך שיתוף פעולה מלא", אמר.

"אנחנו עומדים על כך כדי שישיבת הר ברכה תישאר במסגרת "ההסדר"... אנחנו מקווים שמעז ייצא מתוק. אנחנו מקווים שימשך שיתוף הפעולה", אמר הרב.

דובר איגוד ישיבות ההסדר, הרב דוד סתיו, פירט בתום כינוס ראשי הישיבות את נוסח ההחלטה שהתקבלה ע"י רבני הישיבות:

1. כל ראשי ישיבות ההסדר שוללים באופן ברור כל הפגנה בצה"ל מתוך רצון לשמור על לכידותו ואחדותו של צה"ל, אנו חוזרים ומביעים את הערכתנו במערכת הבטחון, לצה"ל ולמפקדיו העוסקים במלאכת הקודש של שמירה והגנה על מדינת ישראל ותושביה.

2. מתוך אחריות על שמירת לכידותו של צה"ל, אנו חוזרים ודורשים ממערכת הבטחון להמנע מעירוב חיילי צה"ל במשימות בעלות אופי אזרחי.

3. מתוך הבנות אלו אנו קוראים לחזור ולקיים דו שיח עם גורמי צה"ל ולחדש את המסורת המפוארת שכל ההחלטות ביחס להסדר מתקבלות מתוך תאום הבנות משותפות.

4. החלטה של משרד הבטחון לביטול מסגרת ההסדר, חמורה ויוצרת קרע קשה בצה"ל ובעם.

5. האיגוד יעשה ככל יכולתו להחזיר את המצב לקדמותו בנוגע לישיבת הר ברכה.

הרב סתיו ציין בתשובה לכלי התקשורת כי כי האיגוד יעשה הכל כדי לפתור את סוגיית הר ברכה לרבות פנייה לגורמים פוליטיים ואף משפטיים.

עוד באותו נושא:
    מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו