ליברמן: הכרה בתוך ימים למרכז האוניברסיטאי

השר ליברמן קבע שכבר בינואר יקבל המרכז האקדמי באריאל את תוארו הרשמי. האם הדברים מתואמים עם שר הביטחון? במרכז מקווים שכן.

שמעון כהן , ג' בטבת תש"ע

בנאומו במרכז האוניברסיטאי באריאל קבע שר החוץ אביגדור ליברמן כי בתוך ימים אחדים יקבל המרכז את שמו ותוארו הרשמי. נגיד המרכז, יגאל כהן אורגד, התייחס ביומן ערוץ 7 לדברי השר ליברמן והבהיר שהדברים שנאמרו על ידי השר תואמים את ההתחייבות הקואליציונית עליה חתמה הממשלה בעת הקמתה.

"קיבלנו את ההכרה הזמנית כאוניברסיטה כבר ביולי 2007", מזכיר כהן אורגד ומוסיף איזכור בדבר בקשת הממשלה אז לכנות את המקום מרכז אוניברסיטאי ולא אוניברסיטה עד להשלמת ההליך הפרוצדוראלי מול אלוף פיקוד המרכז.

"בהסכם הקואליציוני ישנה התחייבות להשלמת התהליך בתוך תשעה חודשים", הוא אומר ומביע תקווה שאכן דבריו של השר ליברמן על השלמת ההליך בימים הקרובים תואמים את הסכם זה ומתואמים עם האלוף. "כאשר המועצה להשכלה גבוהה מאשרת הכרה במוסד חדש היא מקבלת על כך את אישורה של הממשלה. ביהודה ושומרון מדובר באישור של האלוף", מסביר כהן אורגד.

באשר לשאלה אם הדברים אמורים להיות מתואמים עם שר הביטחון הוא מעריך שאכן כן, ובאשר לסיכויים שהמאבק שהניטש בין השר ברק למתיישבי יו"ש יוביל גם לבלימת המהלך הזה, אומר כהן אורגד כי אמנם הוא אינו חוקר צפונות ליבו של איש, ואמנם אמר החכם מכל אדם במופלא ממך אל תחקור, אך הוא מקווה שהשר ברק עסוק בעניינים חשובים כאיום הגרעין האיראני ולא הגדרת מוסד אקדמי בשומרון היא שאמורה לטרוד את מנוחתו.