גם נשים רוצות לבחור הדמויות על השטרות

שרת התרבות והספורט פנתה לנגיד בנק ישראל: יש לפעול ברוח החוק ולמנות נשים לוועדה הבוחרת את הדמויות על השטרות החדשים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ד' בטבת תש"ע

גם נשים רוצות לבחור הדמויות על השטרות-ערוץ 7
יועצת חדשה. השרה לבנת

שרת התרבות והספורט, ח"כ לימור לבנת, פנתה היום לנגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר, בבקשה לפעול ברוח חוק שיווי זכויות האישה ולצרף נשים לוועדה לתכנון שטרי כסף, מעות ומטבעות זיכרון בבנק ישראל. כיום אין בוועדה אף לא אישה אחת. השרה ברכה את הנגיד על החלטתו להחזיר . את רשימת הדמויות לדיון בוועדה, אולם אין שום תועלת בכינוס נוסף של ועדה בעלת אותו הרכב. השרה הביעה תקווה כי על השטרות החדשים יתנוססו גם דמויות של אנשי רוח ונשים.

לבנת מציינת כי חוק שיווי זכויות האישה התשי"א קובע כי בוועדה ציבורית ובצוות שמינו הממשלה, ראש הממשלה, שר, סגן שר או מנהל כללי של משרד ממשלתי, יינתן ביטוי הולם לייצוגן של נשים. השרה ציינה כי היא מצפה שהנגיד ידאג להחיל את החוק גם על הגופים בבנק ישראל. זאת בשל כוונת המחוקק לראות את מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית המקדמת את זכויות הנשים.

שרת התרבות והספורט, ח"כ לימור לבנת אמרה "יש לפעול בהתאם לרוח החוק ולצרף נשים לוועדה שתקבע כיצד ייראו השטרות שבהם ישתמש הציבור בעשור הקרוב. אילו היו נשים בהרכב הוועדה מלכתחילה, לא היינו מגיעים למצב הנוכחי. זכויות הנשים בישראל הן חלק מהבסיס להיותנו חברה דמוקרטית ויש לתת לכך ביטוי מעשי. אני מברכת על החלטתו של הנגיד, אך כינוס נוסף של ועדה באותו הרכב עם אותם חברים, שמבחינתי הוא הרכב חסר, לא יביא לפיתרון".

רשימת הדמויות על השטרות - לדיון חדש