הכנסת אישרה: היטל המים יוקפא

הכנסת אישרה בקריאה שניה ושלישית את החוק להקפאת היטל הבצורת החל מה-1 בינואר ועד ל-15 באפריל.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ד' בטבת תש"ע

הכנסת אישרה: היטל המים יוקפא-ערוץ 7
להאריך ההקפאה. גפני
פלאש 90

הכנסת אישרה בקריאה שניה ושלישית את החוק להקפאת היטל הבצורת החל מה-1 בינואר ועד ל-15 באפריל, הכולל גם מספר תיקונים בחוק היטל הבצורת המקורי.

במהלך הדיון הזכיר יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה), כי הח"כים ביקשו כי הצעת החוק תכלול הוראה המאפשרת לועדת הכספים להאריך את תוקף ההקפאה של ההיטל, אולם עקב התנגדות הממשלה הוסר הסעיף מהצעת החוק.

גפני הבהיר, כי הוא וחבריו כבר הגישו הצעת חוק להארכת ההקפאה, וזאת במטרה לאפשר את העברת החוק בזמן קצר אם וכאשר יתברר כי אכן מצב משק המים לאחר החורף הנוכחי מאפשר את המשך הקפאת ההיטל.

גפני פנה מעל הדוכן לאזרחי ישראל וקרא להם להמשיך ולחסוך במים, על מנת שהחיסכון יאפשר למדינה שלא להחזיר את ההיטל לתוקף בחודש אפריל.

אחד התיקונים הכלולים בחוק שאושר, הוא ביטול הזדקקותם של נכים לאישור מרופא לצורך הגדלת מכסת המים לה הם זכאים, והחלת הגדלת המכסה גם על נכים שהם ילדים.

ח"כ משה (מוץ) מטלון (ישראל ביתנו) שדחף לתיקון שאושר, הסביר כי "נכים רבים נזקקים לתופסת מים מרובה לצורך טיפולם השוטף וההגבלה המקורית הייתה פוגעת בהם בצורה קשה מאוד".

"אני מברך על החוק שעבר, חוק היטל המים המקורי עלול היה לפגוע בציבור הנכים בצורה קשה ביותר, והתיקון שעבר הערב בכנסת
בקריאה שנייה ושלישית הוא הישג משמעותי שהתקבל בזכות היענותו של  יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני וחברי כנסת נוספים לפנייתי בשם הנכים כולם", הוסיף מטלון.