תלמידים בכיתה. אילוסטרציה
תלמידים בכיתה. אילוסטרציה פלאש 90

פרויקט חינוכי חדש ב'ישיבה יוניברסיטי' - 20 תלמידי כיתות י' מצטיינים מתיכוני 'ישיבה יוניברסיטי' ישתתפו בתוכנית ייחודית לחילופי תלמידים עם תלמידי תיכון ישראליים במסלול הנמשך לאורך 6 שבועות.

על יעדיה של התוכנית שנועדה לחשוף את התלמידים האמריקניים והישראליים לתרבותו של האחר, שוחחה ביומן ערוץ 7 טובה רוזנברג, מתאמת התכנית ומנהלת תכנית לימודי העברית בתיכוני 'ישיבה יוניברסיטי'.

תלמידות התיכון לבנות ע"ש וואנג, כבר הגיעו לישראל ביום ה-6 לדצמבר. הן הצטרפו לעמיתיהן ב-'אולפנת צביה' שבמעלה אדומים, בעוד תלמידי התיכון ע"ש שטרן, הגיעו ארצה ב-17 לדצמבר והחלו את תוכנית לימודיהם בישיבת 'מקור חיים' שבקיבוץ כפר עציון.

בהמשך השנה, שישה מתלמידי ישיבת 'מקור חיים' וארבעה תלמידות מ'אולפנת צביה' ייסעו לניו-יורק לתקופת זמן של 6 שבועות ע"מ ללמוד בתיכוני 'ישיבה יוניברסיטי'. בנוסף להשתתפותם בשיעורים, התלמידים הישראליים יסיירו בניו-יורק ובפילדלפיה כדי ללמוד מקרוב על ההיסטוריה והתרבות האמריקנית ולחוות את חיי הקהילה היהודית בארה"ב.

"מה שייחודי בתוכנית זו הוא שהתלמידים משולבים בצורה מלאה בכיתות הלימוד הישראליות", אומרת רוזנברג. "התלמידים משתתפים בכל שיעורי היהדות, נוטלים חלק בכל פעילויות בתי הספר ומתגוררים באותן פנימיות כמו עמיתיהם הישראליים. לא נוהגים בהם כאורחים, אלא כחברים המשתייכים לאותו מוסד חינוכי".

"באמצעות תוכנית זו, נפקחות עיניהם של התלמידים המשתתפים בתוכנית למציאות של 'חיים יהודים גלובליים'. תלמידים אלו, נחשבים מבחינתנו למנהיגי העתיד היהודי, ומשום כך חיוני ביותר שיוכלו להבין ולקבל תרבויות אחרות", היא מוסיפה. 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו