מנכ"ל "מקורות", עידו רוזוליו, מדווח כי "היום, בפעם הראשונה קולט "המוביל הארצי" מים מותפלים ממתקן ההתפלה בחדרה ומזרים אותם באמצעות מערכת המים הארצית".

ב'מקורות' מציינים כי כבר בחודש הקרוב יסופקו מהמתפיל כ-150 אלף מטר קוב ביממה.

חיבור מתקן ההתפלה בחדרה למערכת המים הארצית הוא לא רק תוספת של מים למערכת הארצית, הוא שלב ראשון בפרויקט הדגל של משק המים – בניית המוביל הארצי החדש - הפרויקט הגדול ביותר במשק המים. עד היום זרמו המים בקו הראשי בכיוון אחד: מאתר אשכול שבצפון לדרום המדינה. השינוי הבולט בעקבות חיבור מתקן ההתפלה בחדרה מתבטא בכך שמעתה והלאה ניתן יהיה להזרים מים בכיוונים נוספים: ממתקני ההתפלה שלאורך חוף הים במערב לחלקיה הפנימיים של המדינה - לדרום היבש, למזרח ולצפון. אספקת המים המותפלים באמצעות מערכת המים הארצית החדשה של "מקורות" היא שינוי היסטורי, שיאפשר ניהול משולב, יעיל וחסכוני באנרגיה.

מנכ"ל "מקורות", עידו רוזוליו, ציין בדבריו כי המערכת החדשה היא פרי היערכות ותכנון רב. היא תפוקח ותנוהל על ידי אנשי "מקורות" מתוך חדרי בקרה משוכללים ובאמצעות מערכות ניטור איכות מים ושליטה מהמתקדמות בעולם. הפעלת המערכת תאפשר תגובה בזמן אמת לדרישות המשתנות של צרכני המים השונים: משקי בית, מפעלים ושדות חקלאיים. ניהול הזרמת המים ברחבי הארץ ייערך באופן הדומה לניהול מערכת החשמל הארצית, ויתחשב, כאמור, בביקושים מצד אחד, וביכולות התפוקה של מתקני התפלת מי הים.

עוד יצוין כי חברת "מקורות" מתכוונת להשקיע כ-5 מיליארד ₪ בחמש השנים הקרובות לבניית "המוביל הארצי" החדש.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו