הרב מאיר אבשלום חי,
הרב מאיר אבשלום חי, צילום: מועצה מקומית קדומים

תושב שבי שומרון, הרב מאיר אבשלום חי, כבן 40, אב לשבעה ילדים, נרצח (חמישי) סמוך ליישוב עינב שבצפון השומרון. חי נפצע באורח קשה, ולאחר זמן קצר נקבע מותו במקום. הרב חי עסק בהוראת התורה לילדים בגנים שבאזור מגוריו.  הוא הותיר אחריו שבעה ילדים, הקטן בן חודשיים והגדול בן 17, תלמיד ישיבה בעתניאל.

הלוויתו של הרב חי הי"ד תצא הבוקר (שישי) בשעה 10:00 בבוקר מבית ההלויות שמגר בירושלים ומשם להר הזיתים.

מחקירה ראשונית עולה כי מאיר חי נהג על רכב מסוג ניסן בצבע כחול על ציר 57 שלפתע נפתחה לעברו אש ע"י חוליית מחבלים. הוא התהפך עם רכבו ונפצע אנושות, כל הנסיונות להצילו עלו בתוהו. כוחות צה"ל ערכו הערב סריקות באזור הפיגוע לאחר שעלה חשש כי אשתו של הנרצח ובנו הקטן שנסעו עימו לא נמצאו. כעבור זמן קצר אותרו השניים ומצבם הרפואי טוב.

תושבי האזור מציינים כי הרצח הערב ארע בציר המוביל מטול כרם ומשכם שהצבא הסיר בו את המחסום לפני שבועות ספורים. צה"ל הסיר את המחסום למרות האזהרות שהציר יהפוך לציר מוות ויאפשר תנועה חופשית של מחבלים.

זירת הפיגוע מועצה מקומית קדומים

דובר צה"ל הודיע כי כוחות הביטחון מקיימים הערב בידוק מלא בכל המעברים, חסמים הוקמו במרחב וכוחות צה"ל עורכים כעת סריקות באזור במטרה לאתר את מבצעי הפיגוע. "צה"ל וכוחות הביטחון יעשו ככל שביכולתם על-מנת לאתר ולהביא לדין את המחבלים המעורבים באירוע", נמסר בהודעת צה"ל.

רק לפני כחודש אירע פיגוע דקירה בקריית ארבע. מחבל תקף ופצע שני ישראלים סמוך לתחנת הדלק בכניסה ליישוב. חייל מגדוד נחשון שהיה במקום ירה במחבל בראשו ופצע אותו באורח אנוש.