ברק באוגדת איו"ש
ברק באוגדת איו"ש צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
 
יו"ר האיחוד הלאומי, חה"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה), אמר בתגובה לפיגוע הרצחני הערב (חמישי) בשומרון "הנה תחילת תשלום ה'בכל מחיר' של עסקת שליט עוד טרם שבוצעה. העקבות מובילים אל מדיניות נתניהו שנכון לשחרר ארכי רוצחים אך מקפיא חיי יהודים ופותח מחסומים ובכך מעודד את הטרור שכלפיו הוא נכנע".


ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי אמר בתגובה לפיגוע "דרך הכניעה, פתיחת הצירים, ההקפאה ושחרור המחבלים של נתניהו מאותתת לטרור שדם יהודים הוא הפקר. המחבל שרצח סבר, כפי הנראה שיספיק להשתחרר בעסקת שחרור המחבלים של שליט. ביבי נכנע לטרור".


ראש מועצת אפרת, סגן אלוף במיל' עודד רביבי, אמר בתגובה לפיגוע "הערבים בדרכם המעוותת אימצו את הסיסמא "יתנו יקבלו" ככל שאנחנו מעניקים להם יותר ויתורים, אנחנו מקבלים יותר רצחנות".ח"כ דני דנון אמר בתגובה לפיגוע הירי בשומרון, "יש לבחון אם הפיגוע היום לא נגרם כתוצאה ממדיניות ברק להסב את כוחות הביטחון לפעול כנגד הבניה והמתיישבים, ולא כנגד הטרור".ועד מתיישבי השומרון מסר בתגובה לרצח "הרצח הוא תוצאה צפויה לחלוטין מהתנהלות הממשלה. מי שמתכנן מלחמה באחיו היהודים, מסייע למעשה למחבלים הערבים".
 
ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, אמר בתגובה לפיגוע, "לאחר שקט ביטחוני ממושך, נפתח לאחרונה המחסום המרכזי בין שבי שומרון לטול כרם, זאת למרות אזהרותינו. ממשלת ישראל העדיפה את 'מרקם החיים הפלסטיני' על פניי החיים של אזרחיה".