הלוויתו של הרב חי הי"ד
הלוויתו של הרב חי הי"ד

רוחמה דלעי, סייעת בגן בו עבד הרב מאיר אבשלום חי הי"ד שנרצח אתמול בפיגוע ירי סמוך לעינב שבשומרון, מציינת כי היישוב ספג פיגועים רבים וכי אינה יודעת כמה עוד אפשר לספוג, "הפיגוע מחזיר אותי אחורה, לפני שנתיים נרצח עידו זולדן, הבן שלו עכשיו בגן שלנו, אי אפשר להסתכל לו בעיניים. קשה לו היום מאוד".

דלעי מספרת כי זו הפעם השנייה שאיבדה מישהו מצוות הגן, לפני 18 שנה נרצחה בפיצוץ מכונית תופת בשגרירות בארגנטינה הגננת זהבה זהבי שעבדה עימה. "לפני חמש שנים היה פיצוץ של מטען חבלה בגן שלי", אומרת דלעי, "הייתי לבד עם הילדים כשמחבלים זרקו מטען לתוך הגן, היום קשה לי לתפקד".

על התמודדות הילדים היא מספרת, "הגננת היום אמרה לילדים שהרב מאיר אהב לשמוח, הצעתי לילדים לשיר, כל הילדים עמדו על הכסאות ושרו - הקב"ה אנחנו אוהבים אותך".

"הרב מאיר אהב את הצוות ואת הילדים, הוא המתיק לילדים את התורה תוך כדי לימוד התורה, חילק להם ממתקים ואהב את הילדים באופן מדהים. עשינו סעודה לילדים והוא אמר אני רוצה שנמשיך את המסורת הזו להיפגש, לשיר, לשמוח ולספר דברי תורה", סיפרה.

לדבריה, הסרת המחסומים נתנה לערבים תחושה שהם יכולים לעשות ככל העולה על רוחם, "הם מתצפתים ורואים מה קורה, המג"ד הקודם היה שם עם חיילים בכל סמטה, אתמול לא היו חיילים, לערבים אין מחסומים, הם נכנסים, עושים ככל העולה על רוחם וחוזרים חזרה הביתה".

דלעי מותחת ביקורת על המח"ט שלא הגיע אתמול ליישוב, "למה הוא לא בא לנחם אותנו? למה הוא לא היה איתנו? אנחנו לא שווים בעיניו? זו בושה לצבא. גם שר הביטחון לא אמר מילה על הפיגוע, נרצח אב לשבעה, חמישה מהם למדו אצלי בגן. חייבם לשים מחסומים בכל מקום שניתן ולעצור את הרוצחים".

אתמול בשעה 16:30 יצא מאיר אבשלום חי מהיישוב עינב לכיוון ביתו שבשבי שומרון. רכב שעקף אותו פתח באש עזה לעברו. מאיר נפגע בראשו מ-10 קליעים, נפצע אנוש ומת בתוך דקות. הלוויתו של הרב מאיר אבשלום חי יצאה בשעה 10:00 מבית ההלויות שמגר לבית העלמין בהר הזיתים בירושלים. חי (40), התגורר כ-14 שנה ביישוב, וגידל שם את ילדיו, שהצעירה בהם נולדה רק לפני כחודשיים. הוא עבד כמנהל תלמוד תורה ביישוב.