שירות הביטחון הכללי וכוח צה"ל חיסלו בליל שבת את רוצחיו של הרב מאיר חי הי"ד.

מדובר במחבל בנאדר/ראאד עא גבאר מחמד סורכג'י בן 40 , תושב שכם, פעיל תנזים, כלוא לשעבר, טרם מעצרו בשנת 2002 נחשב לבכיר מבוקשי גדודי אל אקצא והשתתף בפיגועים רבים, הכנת מטענים והקמת מעבדות חבלה בשכם. נכלא בחודש אפריל 2002 ושוחרר מהכלא בינואר 09.

המחבל השני הוא עסאן פתחי נאיף אבו שרח בן 40 , תושב שכם. עסאן כלוא לשעבר משנת 1990 ע"ר ביטחוני. הינו אחיו של נאיף אבו שרח שהיה ראש התנזים הצבאי בשכם שפעל לביצוע פיגועים רבים עד למותו במבצע של כוחות צה"ל ביוני 2004.  

המחבל השלישי ענאן סלימאן מוצטפא צובוח בן 36, תושב שכם. ענאן הינו פעיל "שוהדא אל אקצא", שהיה מעורב בפעילות צבאית נרחבת במסגרת חוליית תנזים צבאית בקסבה של שכם שהונהגה על ידי נאיף אבו שרח עד למותו של האחרון. ענאן עסק בסחר והספקת אמל"ח לפעילות פח"עית.

במהלך ניסיון המעצר של ענאן הלילה בבייתו בשכם, נהרג ענאן בהיתקלות עם כוחות הצבא עת שהה בסליק בביתו, ולאחר חילופי אש עם הכוחות. בסליק עימו נמצא אמל"ח רב. יש לציין כי ענאן נכלל ב"הסכם המבוקשים", ופעילותו במסגרת החוליה הינה חריגה בוטה מן ההסכם.

מפקד פיקוד המרכז, אלוף אבי מזרחי, ציין בתום המבצע כי "צה"ל ושירות הביטחון הכללי יפעלו במלוא הנחישות כנגד אלו השואפים לפגוע באזרחי מדינת ישראל ובכוחות הביטחון ולא ישקוטו עד אשר יבוא חשבון עם כל המעורבים בפיגוע הרצחני".

סלאם פיאד, גינה את פעולת צה"ל בשכם ואמר כי הפעולה תפגע ביציבות הביטחונית שהשיגה הרשות. ארגוני הטרור הבטיחו כי ינקמו על הפעולה.