חיילים על גבול הרצועה
חיילים על גבול הרצועה פלאש 90

קצין בכיר בצה"ל אומר הערב (מוצאי שבת) בעקבות חיסול שלושת המחבלים שרצחו את הרב מאיר חי הי"ד כי מדובר ב'שועלי קרבות ותיקים' ברמת מנהיגות גבוהה שפעלה בשטח והיא זו שהביאה למותו של מאיר חי ז"ל בפיגוע ביום ה'."לצה"ל", אומר הקצין, "הגיע מידע מדויק וממוקד על מקום הימצאם של חברי החולייה. כוחות מהחטיבה בשיתוף גדוד נחשון וגדוד דובדבן פעלו בשטח ובמשך 3 שעות ניהלו מצוד אחר חוליית המחבלים כאשר אחד מהם מסתתר בתוך ביתו ושולח את אשתו לקדמת הבית. לאחר שצה"ל פעל בכל המישורים הנדרשים ובכל האמצעים להסגרתו ומשלא נענה לא לכריזה, לא לאמצעים לפיזור ההפגנות ולא לפעולות הנוספות, ובידיעה שהאיש חמוש ומסוכן הוחלט לפתוח באש", מספר הקצין.

"אשתו נפגעה לאחר ששם אותה כמגן חי כאשר הוא מסתתר בגרם המדרגות", סיפר הקצין. מקורות בצה"ל אמרו כי מנגנוני הבטחון הפלס' עצרו ביממה האחרונה 120 סוחרי רכב אשר היו קשורים בסופו של דבר לפיגוע אך בצה"ל מדגישים כי לא המידע מצד הפלסטינים הוא זה שהביא למידע על חוליית המחבלים.

הקצין הבכיר מוסיף ואומר כי אין קשר להסרת המחסומים וכי אלו הוסרו כבר בסוף שנת 2007 ותחילת 2008 וכי דווקא בעת שהיו הכי הרבה חסמים וכתרים על העיר שכם - יצאו ממנה חוליות המחבלים.