הפגנה גוש קטיף
הפגנה גוש קטיף צילום: פלאש 90

הממשלה אישרה היום הקמת יישוב חדש עבור מפוני כפר דרום. היישוב החדש יוקם בצמוד למושב ניר עקיבא בנגב המערבי. תושבי כפר דרום, שהתגוררו עד היום בבניין מגורים באשקלון, יועברו בשלב ראשון לאתר מגורים זמני במקום.

שר האוצר, יובל שטייניץ, התנגד בישיבה לבניית אתר זמני שיאפשר יציאה מיידית של המפונים מבניין המגורים באשקלון, אולם יו"ר ועדת השרים לסיוע למפוני גוש קטיף השר דניאל הרשקוביץ אמר כי "לקהילה זו כבר היו שלושה הסכמי העתקה למקומות שונים – אולם הם לא התממשו, ולא באשמת התושבים".

לדברי השר הרשקוביץ, "על הממשלה הזו מוטלת חובה לפתור את מצוקת תושבי גוש קטיף אחת ולתמיד, ולאשר את ההחלטה כפי שהיא - כדי לתקן את העוול ולהקל על סבלם המתמשך של התושבים".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, תמך בהחלטה וציין בישיבה כי המפונים סובלים סבל רב ומתמשך ויש לפעול לצימצומו. שר האוצר הצטרף בסופו של דבר לעמדת התומכים וההחלטה התקבלה פה אחד.

ראש מינהלת תנופה (סל"ע לשעבר), בנצי ליברמן, שהציג את ההחלטה בפני הממשלה, העריך כי תוך חודשים ספורים יעברו התושבים ליישוב הזמני והביע תקווה כי הממשלה תאשר בקרוב הקמת שלושה יישובים נוספים עבור מפוני גוש קטיף.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו