השר סער
השר סער פלאש 90

בראיון ליומן ערוץ 7 דוחה שר החינוך גדעון סער את הביקורת שנשמעה עליו בשל תכניתו ללימוד מורשת עולי הגרדום. הוא מזכיר ש"עולי הגרדום כלולים בלימודי ההיסטוריה. אני רואה בזה חשיבות למרות הביקורת".

באשר לביקורת עלומת השם שהובאה בעיתון 'הארץ' אומר סער כי העיתון ביקר אותו על כל צעד אידיאולוגי ערכי בו נקט מאז נכנס לתפקידו. בהקשר זה הוא מזכיר את חובת הביקורים בירושלים, שיתוף הפעולה עם צה"ל וכעת לימוד מורשת עולי הגרדום.

"כלל הציבור רואה ערך בהקניית ערכים", הוא אומר ודוחה את ההאשמות כאילו תכנית הלימודים החדשה מקנה לילדי ישראל ערך של קידוש המוות. "אותם לוחמי מחתרות שהקריבו את חייהם, במותם ציוו את החיים לאומה. אין מקום לראות בעובדה שנגזר עליהם גזר דין מוות כאילו קידשו את המוות. זו טענה מגוחכת", הוא אומר וקובע כי הוא "לא מסתכל על הסיפור הירואי של עולי הגרדום כעל סוגיה פוליטית".

מחר יתקיים במערכת החינוך יום זאב ז'בוטינסקי. השר סער יעביר שיעור אזרחות בבית הספר במעלה אדומים כשנושאו הוא דמותו של ז'בוטינסקי. בדבריו הוא מתייחס גם ליום זה ולדמותו של מנהיג הרביזיוניסטים שמשום מה למרות חוק ז'בוטינסקי שנחקק כבר ב-2005 לא יושם בפועל עד לשנה זו.

עם זאת הוא אינו מעוניין להנציח את המחלוקת הפוליטית סביב דמותו של האיש "ז'בוטינסקי הוא חלק מהמורשת של הציונות", הוא אומר וקובע כי "אין צורך להחיות את המחלוקות שבעקבותיהן במשך שנים רבות התנועה הלאומית לא זכתה שינתן מקום ראוי לתרומה שלה למאבק הציוני".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו