מערת המכפלה בחברון
מערת המכפלה בחברון פלאש 90

אורח בישוב היהודי בחברון – השייח' עבדול פלאצ'י מאיטליה שבא לחזק את ידי היהודים במקום. בשיחה עם יומן ערוץ 7 מספר נועם ארנון, דובר הישוב היהודי בעיר על הביקור.

בפתח דבריו מדגיש ארנון כי הביקור של השייח' אינו הביקור הראשון וכבר לפני שנים אחדות הגיע להביע תמיכה במשפחות היהודיות שגורשו מבתיהן בשוק החברוני. "הוא גם נאם בהפגנה הזו", מזכיר ארנון.

על אישיותו של השייח' פלאצ'י מספר נועם ארנון: "מדובר באישיות מיוחדת במינה. אדם שיוצר קשר חם עם כל מי שפוגש אותו. אדם אמיץ מאוד. הוא מכהן כאחד המובילים בדת המוסלמים באירופה ובאיטליה. הוא עומד באומץ מול הטרור המוסלמי ומטיף לכך שהקוראן קובע שארץ ישראל שייכת ליהודים".

במהלך הביקור שוחחו ראשי הישוב היהודי בעיר עם השייח' על הדרכים הנכונות לבלימת האיסלאם הקיצוני. "הוא שם דגש על ערב הסעודית כאחראית להקצנה. היא מממנת מסגדים באירופה ובארצות הברית ואחר כך קובעת מי ינאם בהם. כך האיסלאם הופך קיצוני יותר ויותר, ומדובר במגמה מסוכנת".

עוד מספר ארנון כי בארצו מלמד השייח' פלאצ'י את מה שהוא מגדיר כ"האיסלאם האמיתי", ולפיו כאמור ארץ ישראל שייכת לעם היהודי ויש להיאבק בטרור. "הוא אפילו ארגן הפגנה מול השגרירות האיראנית ברומא כאשר אחמדיניג'אד דיבר על השמדת ישראל".

השייח' פלאצ'י סיפר למארחיו שיהודי איטליה שהיו בעבר תומכי שמאל שינו אט אט את עמדותיהם, בין השאר בזכות מאבקו.

והאם הוא חש מאוים לנוכח עמדותיו? ארנון לא בטוח. "הוא הסתובב כאן ללא שמירה. אני לא בטוח שהוא היה יכול להיכנס לעזה, ואפילו לרמאללה. אני מניח שבארצו הוא מתמודד עם איומים".