נתניהו מציע חבילת סיוע לשדרות ועוטף עזה

שנה לעופרת יצוקה: חבילת סיוע לשדרות וליישובי עוטף עזה תובא לאישור הממשלה ביום א' בסכום של 190 מיליון ש"ח.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ג בטבת תש"ע

נתניהו מציע חבילת סיוע לשדרות ועוטף עזה-ערוץ 7
קסאם בשדרות
פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, יביאו ביום ראשון לאישור הממשלה חבילת סיוע לשדרות ולישובי עוטף עזה.  סך ההטבות יעמוד על  כ-190 מיליון שקלים ובנוסף כ- 150 מיליון שקלים עבור מיגון מוסדות חינוך, כהשלמה להחלטות קודמות.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר כי"ההחלטה מבטאת את מחויבותנו לביטחונם של תושבי עוטף עזה, ולקיום הנורמאלי של חייהם תוך שגשוג וצמיחה בתחומי התשתיות, החינוך ועוד. הדאגה לביטחונם ולרווחתם של אחינו – אזרחי ישראל שיישוביהם שימשו מטרה לאלפי טילים ששיגרו ארגוני הטרור בחסות איראן- תמשיך לעמוד בראש סדר העדיפויות של ממשלת האחדות שלנו".

שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ אמר כי "מטרתנו להמחיש לתושבי שדרות ועוטף עזה שאיננו שוכחים את מה שהתרחש שם רק לפני שנה ואיננו מתעלמים מכך שאי הוודאות הביטחונית מחייבת את המשך חיזוקם וביצורם של הישובים באזור גם בעת רגיעה".

ממשרד ראש הממשלה נמסר כי ההחלטה גובשה במשותף על ידי מנכ"ל משרד רה"מ, איל גבאי, וראש אגף תקציבים, ד"ר אודי ניסן, וכוללת שורה של הטבות בתחומי התשתיות, החינוך, הרווחה, התעסוקה ועוד. מטרת ההחלטה להמשיך ולחזק את היישובים באזור מתוך מגמה לייצבם, לאפשר את הגברת החוסן האזרחי והחברתי ולשפר את יכולת ההתמודדות של הרשויות והתושבים.

על פי ההחלטה, יועברו 51 מיליון ש"ח לתוכנית תשתיות ביוב לרשויות האזור במטרה לשדרג את המערכות הישנות ולאפשר להן לתמוך בהתרחבות הישובים. 

בנוסף, תימשך במתווה פוחת ההנחה בארנונה לתושבים ולעסקים באזור,  בהתחשב בשיפור המצב הביטחוני, ותעמוד על  35% לבתי מגורים ו- 25% לתעשייה, עסקים ומסחר.

במסגרת הסיוע יינתו לרשויות מענק מיוחד, במטרה להתמודד עם ההשלכות של המצב הביטחוני, בסך של 15 מיליון ש"ח, מתוכם 9 מליון ש"ח לעיר שדרות. זאת, על פי התפיסה שעומדת בבסיס ההחלטה, לשנות את מאזן ההשקעות הממשלתיות באזור מהשקעה בתקציבים שוטפים להשקעה בתשתיות ובפיתוח האזור.

כמו כן, יוארך תוקף מתן הנחות במס הכנסה אישי לשנת 2010, ויעמוד על  20%. במטרה לעודד התיישבות חדשה, יוארך תוקף הפטור מדמי חכירה בשדרות וביישובי עוטף עזה, עד ליום ה- 31 בדצמבר 2010. בתחום הסיוע למפעלים, יוקצו 2 מיליון ש"ח לשדרוג איזור התעשייה בשדרות.

על פי ההחלטה, יימשך תפעולם של חמשת מרכזי החוסן המספקים שירותים פסיכו-סוציאליים בהיקף זהה לזה הניתן בשנים הקודמת וימשיכו שירותי רפואת החירום לישובים באזור.

בנוסף, יבנו מעונות יום ממוגנים חדשים בישובי עוטף עזה בסך של 14 מיליון ש"ח ויוקצה סכום של כ- 140 מיליון ש"ח לטובת פעולות מיגון מוסדות חינוך בשדרות ובישובי עוטף עזה בשנת 2010.