בן לאדן
בן לאדן צילום: פלאש 90

בעקבות הדיווחים על מחקר חדש שאמור להתחיל בימים הקרובים ולבחון דגימות גנטיות ולפיהן יתכן שאנשי הטאליבן הם בעצם בני שבט אפרים, אומר הרב אביחיל, המומחה לשבטי ישראל הנידחים כי הדברים ידועים זה מכבר והוא אף פרסם אותם ברחבי העולם.

לדבריו ראוי וניתן היה לעשות במידע זה שימוש גם כדי למתן את התנהלותם של אנשי הטאליבן שהפכו בניצוחו של בין לאדן לקיצוניים ואלימים ביותר.

"הטאליבן נוצר בעקבות החדירה הרוסית לאפגניסטאן. הארגון היה אמור לכבוש את אפגניסטאן בהמרצת פקיסטאן כדי שמאוחר יותר יוכלו אלה להשתלט על אפגניסטאן בכוחם הצבאי", אומר הרב אביחיל המזכיר כי אכן העיר כאבול נכבשה בשנת 96' בהתאם לתכניות אלה. הוא מזכיר שמול הטאליבן נלחמו עמים שונים שברובם נתמכו על ידי איראן.

ובאשר לטאליבן עצמו קובע הרב אביחיל כי מדבור בשבטים פאתנים ופשטונים שבתוכם שבט האפרידי שהוא ככל הנראה צאצאיו של שבט אפרים כפי שמרמז על כך שמו.

עם זאת הוא מדגיש כי לא רק על צליל שמו של השבט הוא מסתמך בקישור זה לשבט אפרים אלא גם למנהגים הנשמרים בשבטים אלה כדוגמת: גידול פאות, ציצית של ארבע כנפות, ברית מילה ביום השמיני, טבילת נשים, ייבום, הדלקת נרות לכבוד שבת ושביתה ביום השבת, ערי מקלט, מנהגי יובל שגם אם אינם מתרחשים בשנה החמישים הרי שהם מבוצעים ועוד מנהגים נוספים.

הרב אביחיל מספר כי גם הם עצמם מודעים לקשר זה לעם היהודי וכשיצאו חבריו לערוך סרט על נידחי ישראל הגיעו לבלוצ'יסטאן ונפגשו שם עם אנשי טאליבן פאתנים. תוך כדי שיחתם עלה נושא הקשר לעשרת השבטים ואלה הגיבו מיד ואמרו שהם מודעים לכך, ואף שמעו על הרב אביחיל עצמו ומחכים שם לבואו. להערכתו של הרב אביחיל דבר שמעו הגיע לאוזני הטאליבאנים עקב הרצאות שנשא ברחבי העולם ושידורי רדיו שבהם התראיין בארצות הברית.

להערכתו מדובר בכשבעה וחצי מיליון בני אדם כאשר עוד שני מיליון וחצי פאתנים גולים מפוזרים במערב ויתכן שגם בהם יש שרידים של שבט אפרים. עם זאת הוא אינו סבור שעל ישראל לעשות מאמצים לקרבם שכן הקשר לעשרת השבטים כפי שבא לידי ביטוי בדברי הנביאים עסק באנשים המגלים סימני יהדות ולא סימנים גנטיים כאלה ואחרים שהרי גנטיקה צריכה להיות מוכחת אצל כל אדם ואדם ולא ניתן לראות בה הוכחה כוללת לשבטים שלמים.

הוא מציין כי אין מתפקידו של העם היהודי להביא אליו מיליונים או אלפים מנידחי ישראל אלא להביא בודדים כנציגים של כלל השבטים, כפי שנאמר במדרש שבימי הגאולה יקבלו את פני המשיח נציגים מכל שבט ושבט.

ובאשר ליחסם של הטאליבאנים לעם היהודי מציין הרב אביחיל כי בעוד הם מונהגים בידי אוסמה בין לאדן וחבר מרעיו הרי שהם עצמם אינם שונאים את עם ישראל כלל. הוא מזכיר את היותם הלוחמים הטובים בעולם, כך על פי הגדרתם המודיעינים ואת שיחותיו עם גורמי ביטחון אמריקאים עוד טרם המלחמה באפגניסטאן. אלה אמרו לו שלא ניתן להתמודד עם עקשנותם של אנשי הטאליבן ולכן המלחמה אינה נמנעת, אך הוא עצמו טען שלו יציגו בפניהם את הקשר הקדום שלהם לעם היהודי הדבר ירכך את אופיים הלוחמני ואת השאיפה לפגיעה במערב. לטעמו בכוחו של מהלך כזה היה לגבור גם על יכולת השימון הכלכלית של בין לאדן את אנשי הטאליבן פקודיו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו