מה יש לו בכיס הפוליטי? נתניהו
מה יש לו בכיס הפוליטי? נתניהוצילום: פלאש 90

שוב נראה שראש הממשלה נתניהו שובר את הרף המדיני שקבעו קודמיו ומציב רף חדש. לאחר שפורסם כי הוא נכון לדבר על גבולות 67' ולאחר הקפאת הבניה ביו"ש, מהלך שלא העזו לעשות קודמיו, נראה כי הוא ממשיך לשבור שיאים. שר החוץ המצרי מספר כי נתניהו הבהיר לבני שיחו המצרים בביקורו בקהיר כי הוא מוכן לדון עם הפלשתינים על הקמת בירה פלשתינית בירושלים. השר המצרי אף שיבח את נתניהו על עמדות אלה שלדבריו נאמרו לראשי הממשל המצרים.

מנגד בלשכת ראש המממשלה לא מכחישים לחלוטין את הדברים, אך מציינים שדברים מעין אלה לא נאמרו על ידי נתניהו למצרים. מהתגובה הזהירה ניתן ללמוד לכאורה שהדברים אכן נכונים אולם יתכן ונאמרו על ידי גורם מדיני בכיר אחר שהתלווה לביקורו של נתניהו בקהיר.

כאן המקום להזכיר כי בתום ביקורו של נתניהו בקהיר הודיע הממשל המצרי כי נתניהו הודיע על נכונותו לנסיגה ישראלית עד לגבולות 67' בתוספת שינויי גבול מזעריים. את ההודעה הזו מסרו המצרים גם כן בשביעות רצון וציינו כי נתניהו הוכיח ששינה כיוון ועמדות כפי שנדרש ממנו לטעמם. כזכור, גם אז לא הכחיש ראש הממשלה את הדברים.

נראה ששוב יצטרכו שרים רבים בממשלתו של נתניהו וח"כים לא מעטים במפלגתו לערוך בירור עם ראש הממשלה באשר לתפנית המדינית אליה הוא מוביל בהתנהלות המדינית האחרונה בה הוא נוקט.

לשכת ראש הממשלה הבהירה הבוקר כי בניגוד לדברים ששודרו הבוקר באחד מכלי התיקשורת, ראש הממשלה, בינימין נתניהו, לא שינה את עמדותיו המוכרות, כך מדווח כתבנו חזקי עזרא.

"ראש הממשלה עומד בנחישות ועמד על כך בכל מגעיו המדיניים עם מנהיגי העולם, כי בכל הסדר שלום תישאר ירושלים מאוחדת בריבונות ישראלית וגבולות ביטחון של ישראל לא יכללו חזרה לקווי '67", נמסר מלשכת ראש הממשלה.