יצהר
יצהרצילום: פלאש 90

שרות הביטחון הכללי ומשטרת מחוז ש"י עצרו הבוקר (שני) את צבי סוכות בן 20 מיצהר, אלירן אלגלי בן 20 מיצהר ושלמה גילברט בן 20 מאלון מורה. מהמשטרה נמסר כי השלושה נעצרו לחקירה בגין חשד לפגיעה קשה ברכוש פלסטיני.ע"פ הודעת משטרת מחוז ש"י, במהלך המעצר בוצע חיפוש בתחומי הישיבה ביצהר בה לומדים חלק מהעצורים. בחיפוש נמצאו ממצאים אלימים כמו דוקרנים ונורות צבע. כמו כן, עוכבו לחקירה שני קטינים נוספים הלומדים בישיבה ביצהר.

הבוקר דווח כי כוחות משטרה גדולים פשטו לפנות בוקר על הישוב יצהר. השוטרים הגיעו למקום עם 'נשקים שלופים' וכיסו את פניהם. במהלך הפשיטה נגרם נזק רב לרכוש.

השוטרים לוו באנשי שב"כ ומנעו אפשרות לצלם. השוטרים החרימו מצלמות ממי שניסה לצלם ולתעד את המתרחש. בתום האירוע נעצרו תשעה צעירים מתלמיד ישיבת 'דורשי יחודך' שבישוב. לפי שעה לא ברור המניע למעשה. על פי עדויות מהאירוע במהלכו איבד אחד התלמידים את הכרתו.

"לאן נעלמו ארגוני זכויות האזרח? המשטרה עשתה הלילה מה שלא הייתה עושה כנגד שום אוכלוסיה במדינת ישראל. הם אף מנעו מאנשים לתעד והחרימו מצלמות. בוקר טוב אירן", אמר אחד הנוכחים באירוע.

ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) בתגובה על הפשיטה: "מעשי הפשע, הרצח והפדופיליה לא מדירים שינה מהשר לבטחון הפנים ששולח מאות שוטרים לבצע מעשה ונדליזם ביצהר, תוך הפרה בוטה של זכויות האדם והעלמת ראיות לביצוע מעשים של השוטרים".