גם היא דורשת. מרקל
גם היא דורשת. מרקלצילום: פלאש 90

סגן שה''ח ,דני אילון, והשר הגרמני לפיתוח ושת''פ כלכלי , דירק ניבל,  חתמו היום (ב) בברלין  מזכר הבנות לשת'''פ בהגשת סיוע למדינות עולם שלישי , בדגש על נושאי מים, חקלאות ובריאות.  

בהסכם מביעים שני הצדדים את רצונם לפעול במשותף במדינות המזרח התיכון, אפריקה ומרכז אסיה. ישראל תתרום מצידה את הידע והמומחיות שלה, המוכרים והמוערכים בעולם בתחומי החקלאות המדברית וניהול מקורות מים בתנאי מחסור, ואילו גרמניה תתרום ממומחיותה בנושאים אלה באמצעות נציגויותיה הפרוסות ברחבי העולם. 

ההסכם יתרום להשגת "יעדי המילניום", שמונה יעדים שנקבעו ע"י עצרת האו''ם שהתקיימה בשנת 2000 כמטרות שיש להשיגם עד שנת 2015 , וביניהם ביעור העוני הקיצוני והרעב, הפחתה בתמותת הילדים, שיפור בריאות האמהות ועוד.

מזכר הבנות  ישראלי-גרמני זה מצטרף  למזכר שנחתם בירושלים  במרץ 2008 בין מש''ב, סוכנות הסיוע הלאומית של מדינת ישראל, למשרד הגרמני בנושא ההתמודדות עם שינוי אקלים, הנמצא בשלבי יישום כיום באתיופיה.  

סגן השר אמר לאחר החתימה כי :"ההסכם משקף את עומק היחסים בין שתי המדינות והרצון לפעול ביחד ברחבי העולם לטובת מדינות מתפתחות . על רקע ההיסטוריה המשותפת הייחודית בין המדינות, הסכם הסטורי זה הוא מסר ברור,ערכי ומוסרי, לשני העמים ולעולם הרחב. הסכם זה יביא לשדרוג היחסים בין שתי המדינות.