אחד האתרים המזוהים עם תנועת חמאס מדווח, כי שני צעירים בריטים מתארחים בימים אלה ברצועת עזה. המדובר באדם המכונה "איבראהים אל-מג'ריסי" אשר לגביו נמסר, כי עזב את ביתו כדי להצטרף לג'יהאד בעזה ובאדם נוסף המכונה "מוסטפא" אשר לגביו נמסר ששירת בעבר בצבא הבריטי בעיראק. על פי הדיווח אמור היה איבראהים אל-מג'ריסי לשאת הרצאה במסגד הגדול בעזה. לא נמסרו פרטים נוספים על מפגשים שקיים אל-מג'ריסי עם גורמים בחמאס ובגדודי אל-קסאם.

בריטניה משמשת בשנים האחרונות כר לגידול של טרוריסטים מוסלמים המזוהים עם אל-קאעידה. פארוק עבד אל-מוטלב, האזרח הניגרי שניסה לפוצץ מטוס נוסעים אמריקני בסוף השנה שעברה, היה סטודנט להנדסת מכונות במכללה האוניברסיטאית של לונדון ונבדק החשד שהוא עמד בקשר עם גורמי טרור בעת שהותו בבריטניה. לפני כחודש הרשיע בית המשפט מספר אזרחים בריטים במעורבות במזימת טרור ב-2006 אשר במוקדה עמדה כוונה לפוצץ מספר מטוסי נוסעים בדרכם לארה"ב ולקנדה. אחד הנאשמים, אשר היה קשור לארגון אל-קאעידה, נשלח למאסר עולם. 

גם ישראל סבלה מייצוא בריטי של טרוריסטים תוצרת בית. ב-30 באפריל 2003 אירע פיגוע התאבדות במועדון "מייק'ס פלייס" בתל אביב, בו נרצחו שלושה בני אדם, בהם המאבטח שחסם בפני המחבל את הכניסה למועדון. את הפיגוע ביצע מחבל מתאבד בעל אזרחות בריטית אשר הגיע עם חברו לרצועת עזה ושם צוידו בחגורות הנפץ ונשלחו למשימת ההתאבדות והרצח. המחבל נוסף, גם הוא אזרח בריטי, נשא על גופו חגורת נפץ, אך זו לא התפוצצה. הוא נמלט מהמקום וגופתו נמצאה מאוחר יותר בחוף תל אביב.

על היותה של בריטניה חממה נוחה לאסלאם הרדיקלי מעידה גם החלטתה לאחרונה של אגודת הסטודנטים של  LONDON SCHOOL OF ECONOMICS לכרות ברית אוניברסיטאות תאומות עם האוניברסיטה האסלאמית בעזה, מעוז פוליטי וצבאי של חמאס, אשר הותקף ע"י צה"ל במהלך מבצע "עופרת יצוקה". בעקבותיה הלכה אגודת הסטודנטים של Queen Mary college  בלונדון, השייכת לאוניברסיטה של לונדון (University of London ), אשר כרתה ברית אוניברסיטאות תאומות עם האוניברסיטה האסלאמית בעזה.