נתניהו
נתניהו פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם בטקס במחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו והצהיר ,"לעולם לא עוד, לא ניתן ליד הרשע לגדוע את חיי עמנו וחיי מדינתנו".

בפתח דבריו אמר ראש הממשלה "אני רוצה להודות לפולין על האפשרות להנציח את הפשע הגדול ביותר שבוצע נגד האנושות. אנו מכונסים כאן פולנים ויהודים בצומת דרכים של טרגדיה. ההיסטוריה המשותפת שלנו מסומנת בניצחונות והישגים של התרבות והקשיים והאסונות של האנושות אנו יושבים באוהל מחומם וזוכרים את אלו שקפאו למוות. ואם לא קפאו למוות הוכנסו לתאי הגזים ונשרפו.

אנו גם זוכרים ששליש מחסידי אומות עולם, אלו שסיכנו את חייהם וחיי ילדיהם ומשפחותיהם על מנת להציל אחרים היו פולנים. אנו זוכרים זאת.  אנו עומדים כאן יחד כדי לזכור את העבר אנו מסייעים לבנות את העתיד של הגינות, אמת ותקווה לכל האנשים שמיוצגים כאן ולכל האנושות".

עד כאן דיבר רה"מ באנגלית ואז אמר – "כעת אעבור לדבר בעברית השפה שהגרמנים ניסו להשמיד".

"מהאדמה הארורה הזו של אושוויץ וביקרנאו ומחנות נוספים עולים קולותיהם של מיליוני אחינו ואחיותינו בני עמנו שנחנקו, נשרפו ושהומתו באלף מיתות שונות ומשונות. כאן במקום הזה ברגע האחרון לחייהם רבים מהם לחשו או זעקו את המילים העתיקות של העם היהודי בנות אלפי השנים – שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד. ואולי יש בהם שזעקו עם נשימתם האחרונה פסוק עתיק יומין אחר 'זכור את אשר עשה לך עמלק', אל תשכח את אחי ואחיותיי הנרצחים ואחינו ששרדו את התופת. באתי היום מירושלים לומר לכם לעולם לא נשכח, לא ניתן למכחישי השואה או למחללי המצבות או השלטים למחוק או לעוות את הזיכרון, לעולם נזכור את אשר עשה לנו העמלק הנאצי ולא נשכח להיות ערים ודרוכים שעמלק חדש מופיע על במת ההסטוריה ומאיים לשוב להשמיד את היהודים, לא נטעה עוד להקל ראש לחשוב כאילו מדובר רק באמירות סרק להרגיע כאילו האיומים והחרפות והכחשות השואה אלו רק מילים ריקות, לא נשכח ותמיד נזכור לעמוד על המשמר", אמר נתניהו.

עוד אמר כי "סופר השואה ק.צטניק בעדותו במשפט אייכמן קרא למחנות המוות 'הפלנטה האחרת' אבל זוועות השואה התרחשו כאן על פני האדמה הזו, השואה לא הייתה מעשה ידיהם של חיות השדה אלא מעשה ידיהם של חיות אדם, של רוצחים שפלים ומתועבים. הלקח החשוב ביותר של השואה הוא שיש לעצור רוצח רצחני מוקדם ככל האפשר, כשהוא עדיין בראשיתו וטרם יוכל לממש את מזימותיו. את הלקח הזה חייבות להפנים כל המדינות הנאורות בעולם, אנו בני העם היהודי הפנמנו אותו היטב לאחר שאיבדנו שליש מבני עמינו על אדמת אירופה העקובה מדם, למדנו שהערובה היחידה להגנת עמנו היא מדינת ישראל חזקה וצבאה צבא הגנה לישראל. למדנו שעלינו להתריע בפני האומות ולהיות ערוכים להגן על עצמנו".

"מהמקום הזה אני מתחייב כראש מדינת היהודים - לעולם לא ניתן ליד הרשע לגדוע את חיי עמנו וחיי מדינתנו לעולם לא עוד", הדגיש.

"באתי היום לומר לכם 'עם ישראל חי'. חזרנו למולדתנו לארץ אבותינו לירושלים בירתנו, נקבצנו מכל קצווי העולם לארץ חמדת אבות, ניצולי השואה הפליטים יהודים מארצות ערב, יהודים מכל רחבי העולם ועוד אלפים ורבבות ומאות אלפים של יהודים משבעים גלויות ומחמש יבשות, העם היהודי קם מתוך האפר ומתוך החורבן מכוחם של הרוח היהודית, של הצדק האנושי וחזון הנביאים", הוסיף.

לסיום אמר, "אחיי הנספים, אני לא עומד כאן היום לבדי, מדינת ישראל והעם היהודי כולו עומדים כאן לצידי מרכינים ראש לזכרכם ומרימים ראש בהניפנו דגל כחול לבן ומגן דוד באמצעו וכולם שומעים שלא אבדה תקוותנו".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו