אחד ממניפי השלט בכותל - יודח מצה"ל
אחד ממניפי השלט בכותל - יודח מצה"ל

חיילי המילואים יוצאי יחידת שמשון שקיבלו את הזימון למשפט ביום ראשון מתכוונים ללמוד את ההחלטה ולבדוק האם היא אכן חוקית.

מנחם שמשי, אחד מחיילי המילואים שקיבל את הזימון מקווה שהאמת תצא לאור, "גדוד שמשון החל בתקופה האחרונה להתעסק בפינויים של קבוצות שעלו לחומש, אנחנו כבוגרי הגדוד כתבנו מכתב למג"ד שאנחנו מבקשים להחזיר את הגדוד למשימות של לוחמה בטרור ולהפסיק להעסיק את החיילים בגחמות פוליטיות. זו ממש בושה עבורנו מה שקורה לגדוד, שלחנו את המכתב כשהיינו אזרחים לא היינו אז על מדים. הבנו שהזימון לבירור הוא כדי להבהיר לנו את חומרת המעשה, לפי דובר צה"ל מדובר בברור ולא במשפט".

לדבריו החיילים לומדים עכשיו את הצו ובודקים האם הוא אכן חוקי, "אם הוא חוקי ותקין אנחנו נתייצב, אבל כאמור אנחנו בודקים במספר מסלולים כולל פנייה לקצין מילואים ראשי. אני מקווה שהאמת תצא בסופו של דבר לאור".

"לא ייתכן שיפגעו בחופש ביטוי של אזרחים, הרי לא היינו חיילים אלא אזרחים כששלחנו את המכתב. זו חובתנו להביע את דעתנו וכך עשינו, האמת שצריכה לצאת לאור היא שהפוליטיקה צריכה לצאת מהצבא. לא ייתכן שיעשו שימוש פוליטי בצבא, נעמוד על כך שהקוד האתי של צה"ל יבוא לידי ביטוי", הוא טוען.

שמשי מצהיר כי הוא וחבריו לא יירתעו גם בעתיד מהבעת דעה, "אנחנו לא נפחד ולא יהלכו עלינו אימים, זה חופש הביטוי ואנחנו משרתים במילואים וזו זכותנו וחובתנו. היעלה על הדעת שיזמנו אזרחים לברר את הדעות הפוליטיות שלהם, הרי זו בדיוק מטרת הזימון".