הרב יצחק שפירא
הרב יצחק שפירא(השיחה הוקלטה לפני החלטת השופטת לשחררו)

מעצרו של ראש ישיבת עוד יוסף חי והחזקתו במתקן מעצר של השב"כ מקוממת רבים. עו"ד דורון ניר צבי אומר בראיון לערוץ 7 כי הוא משוכנע שהפרשה תסתיים בקול ענות חלושה, "אני רוצה להעמיד דברים על דיוקם, לא הייתה פה הצתת מסגד אלא נשרף שם איזה שטיח. אין לי ספק שכמו בהרבה חקירות שב"כ הם מתחילות בקריאה רמה ומסתיימות בקול ענות חלושה".

הוא מספר על מקרה דומה "לפני שש שנים ייצגתי את משפחת תור, שהואשמה בחברות במחתרת בת עין ב', אסרו עליהם להיפגש עם עו"ד במשך שלושה שבועות דבר שאפילו למחבלים לא עושים, השופטת אמרה לי שאני מייצג את אלה שעומדים בראש הפירמידה בסוף אפילו לא הגישו נגדם כתבי אישום".

הוא מזכיר גם כי אין זו הפעם הראשונה שהשב"כ עוצר רבנים, "הרב גינזבורג כבר נעצר במעצר מנהלי, אנחנו חייבים לדרוש יחס מיוחד כשמדובר ברבנים בדיוק כמו שנוהגים בכוהני דת, אני מניח שהשב"כ יודע שהוא צריך להתנהג אליהם בכפפות של משי".

עו"ד ניר צבי לא רואה במעצר הרב שפירא שבירת הכלים, "לא הייתי אומר שזו חציית קו אדום, כי בסופו של דבר אף אחד לא חסין בפני החוק, להבדיל ראינו גם שעצרו את ראאד סלאח שאצלם הוא נחשב כביכול לכהן דת בכיר, לצערי במערכת המשפטית הנוכחית לא הייתי מצפה ליתר התחשבות, נותר לי רק לקוות שברגע שהשב"כ יראה שאין בסיס לחשד הוא ישחרר מייד את הרב שפירא".

המשטרה מתכוונת לערער היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בירושלים על החלטת בית משפט השלום בעיר לשחרר את הרב ממעצר. אתמול אחר הצהריים הורתה שופטת בית המשפט השלום בירושלים, ענת זינגר, לשחרר את הרב וציינה כי אין עילה למעצרו, אך הרב יישאר במעצר עד לאחר ערעור המשטרה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו