המתנחלים נטעו
המתנחלים נטעו

כ 1500 תלמידים מקרית ארבע והר חברון, נטעו הבוקר עצים בשטח שפונה לפני חודשים אחדים מבניה בלתי חוקית ערבית שאורגנה ע"י ארגון אירופאי.

 OXFAM הוא ארגון בינלאומי שהוביל בעבר חרם על מוצרים ישראלים בטענה ש"הכסף מממן רצח פלסטינים". בעבר אף הוצגו באתר האינטרנט של הארגון קריקטורות המציגות את מדינת ישראל כרוצחת.

 לפני כחצי שנה התחיל הארגון להוביל השתלטות של ערביי חברון על שטח של כ-200 דונם, המוגדרים אדמות מדינה, ושייכים למועצה המקומית קריית ארבע, תוך שהוא יוזם, מממן, תומך ומבצע הכשרות חקלאיות ובנית מבנים, באופן בלתי חוקי וללא אף אישור.

עמותת "רגבים" פנתה למינהל האזרחי בדרישה שיאכפו את החוק ויעצרו את ההשתלטות על הקרקע. המינהל השיב בתחילה  כי "לא ניתן לבדוק את הנושא". לאחר שרגבים שבה ופנתה למינהל ואף שלחה את כל החומר הנדרש (תצלומי אויר צבעוניים בצירוף נ.צ מדויק), נהרסו לפני כחודשיים המבנים ש OXFAM  והערבים בנו בניגוד לחוק.

הבוקר, כאמור, עלו מאות מתלמידי בתי הספר היסודיים בקרית ארבע ובישובי הר חברון לשטח הענק, ונטעו בו עצים. אל הנטיעות הצטרפו חיילי הנח"ל המשרתים באזור. ערבים ניסו להפריע למהלך הטקס הססגוני, תקפו את החיילים-הנוטעים ואף עקרו חלק מהשתילים הטריים. שניים מהמתפרעים נעצרו – והטקס נמשך. לשתילים - שלום.