כ"ץ: ישראל לא תמסד הפרדה באוטובוסים

השר כ"ץ בתשובתו לבג"צ על קווי המהדרין: נאפשר הסדרים לנסיעה בקווי המהדרין אולם המדינה לא תמסד הפרדה בתחבורה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ז בשבט תש"ע

"מדובר בהישג גדול"
"מדובר בהישג גדול"
צילום: פלאש 90

שר התחבורה, ישראל כ"ץ, אמר היום (שני) בתשובת המדינה לדיון בבג"צ בסוגיית קווי המהדרין כי הוא יאפשר הסדרים וולונטריים לנסיעה בקווי המהדרין אולם מדינת ישראל אינה יכולה למסד ולקבוע הפרדה בין גברים ונשים בתחבורה הציבורית.

בתשובת המדינה לעתירה של המרכז לפלורליזם יהודי וקבוצת נשים נוספת נגד משרד התחבורה, אגד ודן אמר השר כץ כי על פי החלטת השופט רובינשטיין מינואר 2008 , אנו יוצאים מהנחה שאין פסול ברעיון האוטובוסים בהם יש הפרדה הבאה להיענות לצרכי הציבור החרדי. עם זאת  השר סבור כי יש להילחם נחרצות בתופעה של אלימות כלפי הנוסעים והנוסעות בקווי המהדרין  כמו גם בהפרות סדר, והוא הנחה את גורמי המקצוע במשרד לגבש תוכנית מקיפה  להילחם באלימות.

השר כ"ץ סבור כי יש לאפשר למפעילי התחבורה הציבורית לתלות שלטים מכווני התנהגות שיהיה בהם משום הסבר ובקשה מהנוסעים לשבת בהפרדה בין המינים , תוך קביעה לצד בקשה זאת, כי אין חובה לעשות כן.

הוא ציין כי רשימת הקווים בהם תינתן למפעילות התחבורה הציבורית  האפשרות לקיים הסדר של הפרדה היא רשימת הקווים הפועלים היום כקווי מהדרין. קווים המשרתים רוב מוחלט של הנוסעים מהמגזר החרדי והוא מקשר בין נקודות מוצא ויעד אשר למגזר החרדי זיקה אליהן. לדבריו, הפעלת הקו לא תבוא על חשבון קווים אחרים הפועלים באזורים בעלי זיקות מעורבות.