רונן שובל: הקרן החדשה - איום אסטרטגי

יו"ר תנועת אם תרצו, רונן שובל, מסביר מדוע פעולותיהם של הארגונים אשר נתמכים על ידי הקרן החדשה לישראל יוצרים איום אסטרטגי.

בני טוקר , י"ח בשבט תש"ע

תחקיר של תנועת אם תרצו מעלה כי השופט גולדסטון שיצר את דו"ח השטנה נגד צה"ל נבחר על ידי האו"ם למרות שבעברו הלא רחוק השתייך למספר ארגונים ששמו להם כמטרה להלחם במדינת ישראל.

בראיון לערוץ 7 אומר יו"ר אם תרצו רונן שובל, כי התחקיר שנערך מעלה שאלות קשות גם על גורמים שפועלים בתוך מדינת ישראל, "מצאנו בתחקיר שיש קשר בין השופט גולדסטון לבין הקרן החדשה לישראל שאחראית על תשעים אחוז מההשמצות על צה"ל שגם הופיעו בדו"ח גולדסטון ומסתבר שהקרן החדשה לישראל ממומנת על ידי קרן פורד קרן אנטישמית ידועה שתבעה עד היום 930 חיילי צה"ל".

לדבריו, האו"ם בחר את השופט גולדסטון לחקור את אירועי עפרת יצוקה על אף העובדה שמדובר באדם לא אובייקטיבי, "מצאנו ששלושה ארגונים שהשופט גולדסטון חבר בהם הם ארגונים אנטי ישראלים מובהקים, ארגונים כמו ה- LCTG שמאשים את ישראל בהפרות חמורות של החוק הבינלאומי בהוצאות להורג ופשעי מלחמה וגולדסטון חתום על מסמך מטעם הארגון, ארגון ה PHR שמוקיע את ישראל וגולדסטון הוא חבר דירקטוריון בארגון, וגם   ה PHR שהאשים את צה"ל בפשעי מלחמה עוד במלחמת לבנון, למותר לציין כי ארגונים אלה מקבלים כספים מאותה קרן פורד האנטישמית".

שובל מצביע על הקשר המשולש שמסוכן למדינת ישראל, "קרן פורד האנטישמית מעבירה את הכספים לקרן החדשה לישראל שמעבירה מידע לשופט גולדסטון, ועוד קוראים להם ארגוני זכויות אדם, מסתבר שהיה פה קמפיין מתוכנן מראש נגד ישראל, אנחנו רוצים לעלות את הנושא לדיון ציבורי בארץ".

שובל מספר מי הם אותם  אנשים שמנהיגים את הקרן החדשה לישראל, "יו"ר הקרן, ח"כ לשעבר נעמי חזן ממרץ, דניאל סקוט ורחל ליאל שמנהלים את הארגון, חשוב להבין שהארגון הזה כמו ארגוני זכויות אדם נוספים הם סכנה אסטרטגית למדינת ישראל, כי היום הקרבות מנוהלים על דעת הקהל העולמית וארגונים כמו הקרן החדשה לישראל, מחסום ווטש, שוברים שתיקה ועוד עושים לנו נזק אדיר בכל העולם".