איתי זר בחווה. ארכיון
איתי זר בחווה. ארכיוןפלאש 90

שוטרים לבושי אזרחי פרצו בשעה שלוש וחצי לפנות בוקר לחוות גלעד שבשומרון, נכנסו לישיבה שבמקום ולבתי התושבים ושלפו ממיטותיהם שישה מתושבי המקום והעבירו אותם למעצר.

איתי זר, בעליה של החווה, מספר על הברוטאליות בה נהגו השוטרים בשעת הפשיטה. לדבריו אחד התושבים ביקש לתעד במצלמה את המתרחש אולם השוטרים לקחו אותה מידיו, זרקו אותה ושברו אותה. להערכתו גם אנשי השב"כ היו מעורבים במעשה.

לעורך דין מטעם ארגון 'חוננו' המטפל בעצורי האירוע נודע מהמשטרה כי המעצר בוצע בשל חשד למעורבות בתקרית בה לטענת ערבי תושב האזור הוא הוכה על ידי אנשי החווה. זר מספר שהעצורים לא שמרו על שתיקה והכחישו באוזני חוקריהם כל קשר לאירוע.

אביו של איתי, גואל האדמות משה זר, מזועזע מהאופן בו נשלפו העצורים ממיטותיהם. "נכנסו לבתים של אנשים נשואים ושלפו אותם מהמיטות. אני לא מבין מה קורה פה", הוא אומר.

איתי מספר כי העצורים לא קיבלו צו זימון לחקירה כנדרש ולטענתו מדובר בדפוס פעולה קבוע של משטרת יו"ש, שמספרת שאינה יכולה להשיג את התושבים ועל כן היא אינה מוסרת צווי זימון לחקירה ועוצרת ללא צווים נדרשים.

יצוין כי השוטרים ביקשו צו הארכת מעצר מבית משפט השלום, אך לא קיבלו צו כזה והעבירו את האישור להארכת המעצר מבית המשפט המחוזי.