פרשיית הטייס הסרבן יפתח ספקטור הגיעה לכנסת. סגן שר הביטחון, מתן וילנאי, הבטיח הבוקר (רביעי) מעל בימת הכנסת כי יבחן את הידיעה שפורסמה אתמול בערוץ 7, לפיה יפתח ספקטור יזכה באות ממפקד חיל האוויר.

ההבטחה ניתנה בעקבות פנייתו של ח"כ בן ארי, אשר במסגרת "שאלה נוספת" לשאילתא של ח"כ אורי אריאל, שאל את סגן שר הביטחון כיצד מתיישבת הענקת האות לספקטור, עם מדיניות צה"ל להוקעת תופעות הסרבנות.

העיתון "הארץ" דיווח לפני כשבוע כי תת אלוף במילואים יפתח ספקטור, שהיה בעל הדרגה הבכירה ביותר שחתם על "מכתב הטייסים" שסירבו להשתתף בפעולות בשטחי יו"ש בשנת 2003, קיבל אות הוקרה מחיל האוויר. זאת על אף שלאחר החתימה על המכתב, ספקטור אף הודח מתפקידו במילואים.הטקס נערך בבית חיל האוויר ובמהלכו העניק מפקד חיל האוויר, אלוף עידו נחושתן, כנפי זהב לציון חמישים שנות טיסה ל-79 ותיקי הטייסים, ביניהם תא"ל ספקטור.

במכתב לשר הביטחון כתב הרב שלום יוסף וולפא "בשעה שאתה מנהל מסע ציד פוליטי וציני, נגד אנשי ארץ ישראל הקוראים לחיילי צה"ל לא לבצע פקודות של גירוש יהודים מארץ ישראל והריסת רכושם, פקודות שהינם בלתי חוקיות בעליל, ונוגדות את דתם ואמונתם היהודית - באותה עת ממש אתה מעניק באמצעות שליחך, אות הוקרה לאדם שבגד בעמו ומולדתו ומסרב לשרת ביהודה ושומרון. ועל כך אמרו חז"ל - טול קורה מבין עיניך".