אומ"ץ: מנסים לפגוע במעמדו של אילן מורנו

באומ"ץ קובלים על ניסיון נוסף לכאורה לפגוע במעמד בכיר הביטוח הלאומי אילן מורנו, זאת בהוצאת מכרז לתפקיד שבאחריותו מבלי ליידעו.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ו בשבט תש"ע

אומ"ץ: מנסים לפגוע במעמדו של אילן מורנו-ערוץ 7
מורנו

במכתב למנכ"לית המוסד לביטוח לאומי, אסתר דומיניסיני, מבקשת תנועת אומ"ץ למנוע פגיעה נוספת במעמדו של בכיר הביטוח הלאומי, אילן מורנו. זאת לאור מכרז שהוצא באחרונה לתפקיד הממונה על חקירות וביטחון מבלי ליידע את מורנו האחראי על תחום זה במוסד.

במכתב נאמר כי "תנועת אומ"ץ מלווה בשנים האחרונות את המגמה שקיימת אצל גורמים שונים לפגיעה באילן מורנו אישית ומקצועית. האחראי על הלוגיסטיקה, בינוי, בטחון וחקירות במוסד לביטוח לאומי".

"בהקשר לכך פנינו בשעתו למבקר המדינה ולגופים נוספים בניסיון לבלום את התהליך. במקביל איתרנו בעיות בחקירת המשטרה שנערכה בעניינו והצבענו על כוונות זדון כביכול שזכו לתגובה מתאימה. בשעתו הוחלט ליטול באורח זמני ממורנו את הטיפול בתחום הביטחון כל עוד החקירה לא הסתיימה. להפתעתנו למרות שחלפו כבר כמה חודשים מסגירת תיקו של מורנו עד כה לא הוחזר לטיפולו תחום הביטחון. בימים האחרונים נדהמנו להיווכח שהמוסד לביטוח לאומי פרסם מכרז לתפקיד ממונה על הביטחון והחקירות וזאת מבלי ליידע מראש את מר מורנו ומבלי להסביר לו את הסיבות לכך", כותב אריה אבנרי, יו"ר אומ"ץ, ומוסיף כי ארגונו רואה "בצעד מוזר זה המשך התהליך השלילי של שחיקת סמכויותיו של מורנו ופגיעה במעמדו. וזאת חרף העובדה שהוחלט כאמור לסגור את תיק החקירה נגדו ולא להעמידו לדין".

"בהקשר לכך אנו מבקשים להדגיש כי נציבות שירות המדינה הורתה להחזיר בשעתו  למורנו את כל סמכויותיו ותחומי פעילותו במוסד, אך הדבר לא נעשה הלכה למעשה", מוסיף אבנרי הפונה לדומיניסיני "בדרישה לעכב את המשך הליך המכרז עד שנושא זה יתברר באורח בלתי אמצעי בקרב הגופים הנוגעים בדבר".

כאן המקום להזכיר ולציין כי אילן מורנו הוא אביו של סא"ל עמנואל מורנו ז"ל שנפל בקרב האחרון במלחמת לבנון במשימה סודית אליה יצא בראש חייליו, חיילי סיירת מטכ"ל. עמנואל ז"ל הוא חלל צה"ל היחיד שבשל רגישות פעילויותיו הביטחוניות בשירות צה"ל, חלקם מעבר לקווי האויב, אסורה תמונתו לפרסום.