דני בר גיורא
דני בר גיורא

דני בר גיורא, ראש מטה היישום של רפורמת אופק חדש במשרד החינוך, מונה למנהל מינהל החינוך בעיריית ירושלים. בר גיורא, בן 47 , תושב ירושלים הינו אחד מאנשי החינוך המוכרים בעיר ובעברו שנות הוראה וניהול רבות. בתפקידו  הקודם ניהל בר גיורא במשך 11 שנים את בית הספר התיכון לאומניות בירושלים והפך אותו כאחד מבתי הספר המובילים בעיר. בעברו שימש כמורה בבית אריאל בעיר ובתיכון שליד האוניברסיטה.

בשנת 2004 זכה בר גיורא בפרס החינוך המוסדי של עיריית ירושלים. בתפקידו הנוכחי משמש בר גיורא כראש מטה היישום של רפורמת אופק חדש במשרד החינוך במעמד של סמנכ"ל. 

בר גיורא הינו בעל תואר שני במדעי המחשב, תואר ראשון במתמטיקה ומדעי המחשב וכן תעודת הוראה לבתי ספר על יסודיים מהאוניברסיטה העברית, בוגר בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית בירושלים ורס"ן במילואים בחיל האוויר ביחידת המזלטי"ם. בעירייה מציינים כי רמת הדרישות לראש מינהל החינוך בעיר הועלתה והותאמה לתפקיד מנהל מחוז במשרד החינוך.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת בירך על מינויו של בר גיורא לתפקיד, "בפני מערכת החינוך בירושלים, אשר נמצאת בראש סדר העדיפויות העירוני, עומדים אתגרים רבים וגדולים ואני סמוך ובטוח כי בר גיורא, שהינו איש חינוך עתיר ניסיון יידע להצעיד את הרפורמה החינוכית בירושלים ולפתח את מערכת החינוך בבירה למובילה בישראל" ציין ברקת. 

בתוך כך, במסגרת השינויים הארגוניים בעירייה נבחר חיים גבאי לעמוד בראש מינהל עירוני משאבי אנוש, וכן עם הפיכתם של רשויות הספורט והחניה לאגפים, מונתה ריטה לדז'ינסקי למנהלת אגף החנייה ואורי מנחם למנהל אגף הספורט. כמו כן מונה אהרון בן-נון למנהל אגף נכסים, מבני ציבור וכלכלה אורבאנית.

בעיריית ירושלים מציינים כי עם מינויים אלה, הושלמה הרפורמה הארגונית שיזם ראש העיר לפיה מנוהלת העירייה באמצעות שבעה מינהלים אשר מהווים אשכולות אגפים בנושאים השונים.