פורום תקנה למאבק בהטרדות מיניות בציבור הדתי מפרסם הערב הודעה חריגה נגד הרב מוטי אלון, לאחר שהפר סיכום עם חברי הפורום.

בהודעה שפרסם הפורום נאמר, כי "הרכב מיוחד מטעם פורום "תקנה", עוסק מזה זמן רב בעניינו של הרב מרדכי (מוטי) אלון, בעקבות תלונות שהגיעו אל הפורום אודות מעשים המנוגדים לערכי קדושה ומוסר, ושלצערנו הגדול נמצא שיש בהן ממש".

בפורום מספרים, כי "בהתאם לעקרונות ההלכתיים-המוסריים המנחים את הפורום, ובהם הצורך בהגנה על הציבור, הגנה על המתלוננים, ושמירה על כבוד הנילון ומשפחתו, כגורמים שיש להתחשב בהם ולאזן ביניהם, נמנע הפורום עד כה מפרסום העניין, ונקט באמצעים דיסקרטיים, ברוח הכלל התלמודי "היכבד ושב בביתך".

"האיזון הנ"ל היה אמור להיות מושג קודם כל על ידי יישום קפדני של ההגבלות הנ"ל. לצערנו התברר לנו לאחרונה כי ההגבלות יושמו רק באופן חלקי, וכי ההגנה על הציבור ומניעת מכשול מחייבת אותנו להביא את הדברים לידיעת הרבים", קובעים בפורום.

בהרכב שטיפל בעניינו של הרב אלון חברים הרב יעקב אריאל, הרב אהרן ליכטנשטיין, הרב איתן אייזמן, הרב אברהם גיסר, הרב אליקים לבנון, מר בני להמן, פרופ' ידידיה שטרן, הרב יצחק שילת, הרב יהושע שפירא והרב יובל שרלו.

מקורבו של הרב אלון, עו"ד מנחם ינובסקי אמר, כי הרב אילון דוחה בשאט נפש את הפרסום. לדבריו, זו עלילת דם, שבאה אחרי תקופה ממושכת של סחטנות ואיומים "רצו לדכא אותו, רצו לקבור אותו בחייו, לקנאה אין גבול".

עוד אמר ינובסקי, כי אחרי תקופה ארוכה של סחטנות ואיומים כלפי הרב אילון, הצליחו הוא וחבריו לשכנע את הרב לצאת עם סיפור הסחיטה ברבים ולשבור את קשר השתיקה, וחברי פורום תקנה שהבינו כי זה מה שיקרה בימים הקרובים, הקדימו אותו ויצאו עם הפרסום שלהם. כך דווח בקול ישראל.