באפרת שבגוש עציון נערך הערב כנס בנושא הסרבנות בעקבות האירועים האחרונים. הרב יובל שרלו אמר "אם הייתי יודע שחמש שנים אחרי הגירוש תושבי גוש קטיף עדין לא בבתי הקבע הייתי קורא לסרב פקודה".

משה פייגלין אמר בדיון, כי "זו עמדה לא-מוסרית בעליל. לגרור משפחה מביתה זהו פשע נגד האנושות, ולא משנה בכלל אם יתנו להם איזשהו פתרון אחר-כך".

בכנס, שנערך ע"י המועצה המקומית, השתתפו ראש חטיבת "מנהיגות יהודית" בליכוד משה פייגלין, בעלה של מייסדת ארגון "נשים בירוק", ד"ר דוד מטר, הרב יובל שרלו  והרב יואל קרצ'מר לשעבר ר"מ בישיבת הקיבוץ הדתי (התומך בסרבנות משמאל).

בכנס חולקו מנשרים שהוציא "מטה נוער אפרת -לא מגרשים", אשר תוקפים את עצם קיומו של הכנס וקוראים לצעירים באפרת וביו"ש לשמור אמונים לא"י ולסרב לפקודות של גירוש יהודים.

"נראה כי כנס זה מהווה עוד ניסיון נואש של הזרם ה"ממלכתי"  לנסות ולהקנות לנוער הדתי לאומי בפרט ולציבור הדתי לאומי בכלל עוד טיפת אמון במערכותיה של המדינה", נאמר במנשר.

"כנראה שכחתם את האמון שנשבר בין "הנוער היקר שלנו" לבין הצדדים המיוצגים בפאנל (מועצת יש"ע, רבני הציונות הדתית ושאר זרועות השלטון) ששיקרו לא פעם במצח נחושה על מנת שלא לפגוע ביחסם עם הממסד, אך כנראה שאת הנאמנות לארץ ישראל הם שכחו היכנשהו בצד", הוסיפו מנסחי המנשר.

פנחס ולרשטיין נעדר מהאירוע.