פיאד והאורחים
פיאד והאורחים

סלאם פיאד, המכהן כראש ממשלת הרשות הפלסטינית, נפגש היום (חמישי) עם ראשי ועידת הנשיאים של הארגונים היהודיים בארה"ב, אשר הגיעו לישראל ונסעו במיוחד לביקור רשמי ראשון בעיר ג'נין ובמועצה אזורית גלבוע. פיאד אמר לאורחיו כי "על צה"ל להפסיק לאלתר את הפעילויות הצבאיות בתוך שטחי הרשות הפלשתינית".פיאד אמר למנהיגים היהודיים כי הוא אופטימי וכי ניתן להגיע להסדר בין ישראל לרשות הפלשתינית. הוא הוסיף "אני רואה את התקווה מבצבצת בעיניהם של תושבי הרשות ואת החיוך על שפתותיהם, ואני שומע אותם אומרים שדווקא עכשיו ניתן לסיים את הקונפליקט".

השבוע דווח בערוץ 7 כי פיאד שלח תנחומים למשפחתו של פאיז פרג, המחבל שחוסל בליל שבת בחברון שעה שניסה לדקור חייל צה"ל. פיאד כינה את המחבל "שאהיד" (הרוג קודש) ואמר כי "אני מרגיש כאב על כל הרוג על ידי כוחות הכיבוש, לרבות באמצעות מימוש פרוייקט ההתנחלות והטרור של המתנחלים נגד בני עמנו" .פרג ניסה לדקור חייל צה"ל ביום שישי סמוך לכניסת השבת. באיזור הקסבה בחברון. החייל, מגדוד 'שמשון' של חטיבת 'כפיר', היה חלק מהכוח המסייר מדי שישי בצהריים באזור הקסבה, בעקבות ריבוי מקרים של ידויי אבנים אל עבר התושבים היהודיים במקום.

כוח צה"ל שהבחין במחבל החמוש בסכין, פתח לעברו באש ופצע אותו קשה. צוות רפואי הגיש עזרה ראשונה למחבל ופינה אותו אל בית החולים, שם מת מפצעיו ונקבע מותו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו