השר אהרונוביץ'
השר אהרונוביץ'צילום: פלאש 90

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', הזהיר היום (שלישי) מ"השקט היחסי", כלשונו במהלך דברים שנשא בסיכום השנתי של משטרת מחוז ירושלים.

"ישנם נושאים רבים בסדר היום הציבורי אשר נמצאים לפתחנו בשנה הקרבה. התהליך המדיני עשוי להשפיע רבות על עבודת המשטרה והמשרד לביטחון פנים. נושא הקפאת הבנייה והטיפול בשטחי יהודה ושומרון ימשיכו לעמוד במרכז הדיון הציבורי ויגרור אחריו פעילות מחאה רבה, חסימות כבישים וגם, כפי שכבר חווינו, ניסיונות פגיעה בשלטון החוק וברשויות האכיפה", אמר אהרונוביץ'.

השר הוסיף "תחום הסדר הציבורי והאיומים של גורמים קיצוניים מכל קצוות הקשת הינו אחד האיומים החמורים על שלטון החוק והמשטרה תיתן לו תעדוף בשנה הנוכחית ותדאג לטפל בכל עבירה, קטנה או גדולה, במלוא החומרה כדי לגדוע אותו באיבו. לא נאפשר לאף גורם לקחת את החוק לידיים".

בהתייחסו לאיומים הביטחוניים אמר "אסור להזניח את מוכנות המשטרה, שחייבת להיבחן באופן יומיומי ע"י המפקדים, להתמודד עם כוונות פח"ע. ניסיונות בלתי פוסקים לחדור ולבצע פיגועים בשטח ישראל. חייבים להיערך בתחום המבצעי וזאת בשיתוף מלא עם כוחות הביטחון האחרים. השילוב הזה יפיק גם תוצאות רבות בתחום הפלילי".

"מחוז ירושלים ייחודי בכמה אופנים. אחד ההיבטים המרכזיים הוא הקשר עם המגזר הערבי. במהלך 2010 אני מתכוון להגביר את הקשר עם רשויות ערביות, גם באזור שלכם, ולהשלים כל ציוד שחסר לכוחות הפועלים כמיטב היכולת. שיפור האכיפה, הבולטות ומתן השירות תגענה כתף לצד כתף עם גופי המניעה האזרחיים של המשרד לביטחון פנים והם הרשות למאבק בסמים ואלכוהול, מצילה ועיר ללא אלימות, שאת הפרוייקט הייחודי הזה נגדיל ל-31 ערים, יישובים ומועצות מהמגזר הלא יהודי", אמר.

בהתייחסו להר הבית אמר "המחוז הינו שומר הר הבית והמופקד על הסדר בו. הר הבית הינו בעל פוטנציאל נפיצות שיכול להשפיע על התלקחות האזור כולו. ישנם גורמים רבים המנסים להשפיע על הסדר בהר הבית ומנסים להצית אש ולהפוך אותו לזירת התגוששות. הניסיונות מגיחים מכיוונים מגוונים ושונים. צריך לעשות הכול על מנת לשמור על השקט בהר הבית. אירועי פסח קרבים ואנו נצטרך להתכונן על מנת לא להיות מופתעים".

"יש תחושה של שקט. השקט היחסי מטעה ואין לדעת מתי הוא יפרוץ. הלבה גועשת מתחת לרגלינו וצריך להיות מוכנים לכל תרחיש, פלילי ובטחוני גם יחדיו. איו"ש, דרום הארץ, הגליל, הר הבית, כל אחד נפיץ ועלול לגרור מדינה שלמה".