אל עבר תושבי שכונת שמעון הצדיק שבירושלים נורו הבוקר כדורי מתכת. המשטרה הגיעה, בדקה, והחליטה: זה לא נשק חם. אין את מי לרדוף ואין את מה לחקור. כך מדווחים תושבי השכונה.

זה אירע בשעת בוקר כשאחד מתושבי השכונה ביקש לצאת את ביתו עם בתו לעבר ביתה של המטפלת כשלפתע שמע קולות נפץ. בדיקה מהירה גילתה חור בקיר סמוך לאב ובתו, מרחק של סנטימטרים אחדים, בדיקה נוספת גילתה חור גם בחלון הקדמי של רכבו.

תושבי המקום שבתחילה חששו שמדובר בירי מנשק חם יצרו קשר עם המשטרה ואכן בתוך זמן קצר הגיעה למקום ניידת. השוטר בחן את הממצאים והעביר את הנתונים למפקד התחנה ברשת הקשר הפנימית. למקום הגיע סגן מפקד התחנה ואיתו רכב מז"פ (מחלקת זיהוי פלילי). הכוח בדק את המקום ובחן את החורים שיצרו הקליעים. תושבי המקום מספרים שמסקנת השוטרים הייתה אחת: הירי לא בוצע מנשק חם ולכן אין מקום בפתיחה בחקירה.

"היה כאן סיכון ברור לחיי אדם. כדורי המתכת האלה היו יכולים לפגוע באחד התושבים", אומרים שם ומפנים אצבע מאשימה כלפי מפגן המחאה שהוצב על ידי פעילי השמאל וערביי האזור מול המבנה. "המקום הזה הפך להיות מוקד לכל הפגעים האפשריים. הם מקללים, הם זורקים עלינו אבנים, הם מטרידים את הנשים, ועכשיו גם היריות האלה..."

לפי שעה לא עלה בידינו להשיג את תגובת משטרת המחוז. לכשתגיע תגובה נפרסמה במלואה.