כצל'ה
כצל'הפלאש 90

קראתי לאחרונה את מאמרו של ידידי אורי אליצור ("אל תישנו בשקט", מקור ראשון, כ"א בטבת ה'תש"ע). אורי מזהיר מפני תוכניות רעות שרוקם נתניהו. דבריו של אורי מושתתים על רציונל כשם שקריאתו לציבור להצביע לביבי היתה מבוססת על רציונל וכשם שהיה זה הרציונל שהביא את אורי לגונן על נתניהו כראש לשכתו בימי הסכם וואי.

כמו אחרים גם אני באתי באותם ימים של שנת ה'תשנ"ז (97') ללשכת נתניהו לבקש על עמי ועל מולדתי שלא ימסור ממנה נתניהו 7%, 9% או 13%. הזהרנו אותו את הבוס של אורי אליצור, פן המעל הזה יעלה לו בכסאו. כשהוא אוחז בין אצבעותיו סיגר עבה, פרש נתניהו את רגליו לאורך שולחן העבודה שלו, נשף שתי נשיפות של ענני עשן לעבר פניי, ואמר בלגלוג שמושבו דוקא איתן ובטוח.

הרציונל אז היה שהוא יישאר בתפקיד. הרציונל של אורי היה אז שאין ברירה ויש למסור חלק נכבד מן הארץ לידי פרעות האויב. אך תוך זמן לא רב מצא את עצמו ביבי לא יותר מאשר רק "אזרח מודאג".

אנו מאמינים בני מאמינים. התחנכנו וגודלנו על כך שארץ ישראל נקנית בייסורין. למדנו זאת על בשרנו. אף שינן לנו הגאון מווילנא ש"בזה היא נקנית ממש", קנין מוחלט.

מועלים היו לנו גם בעבר. נתניהו אינו המועל הראשון. ז'בוטינסקי לא מעל, שמיר לא מעל, אבל לנתניהו נאמר: אם מעלת, יש לך הרבה מועלים כנגדך. מעלת אז, אתה מקפיא עתה וראש לשכתך לשעבר מבהיר לנו שאתה מתכנן מעילה גדולה עוד יותר.

אבל יש להבהיר: אנו ישנים טוב בלילה. אם יש לו ליהודי מאמין סיבה לא לישון בלילה זה רק בגלל שהוא מבקש למשוך עליו חוט של חסד המובטח למי ששוקד על לימוד התורה שלו בשעה ששאר העולם נם את שנתו, בחינת "והגית בו יומם ולילה", לינה בעומקה של הלכה.

אנו בוטחים בד' המנהל כאן את כל העניינים. אני מתרשם שהכל לטובה וגם זו לטובה. אני רואה לנגד עיניי 300,000 יהודים הגרים בשכונות מזרח ירושלים ששוחררו במלמת ששת הימים ומהווים את רוב תושביה.

רק לפני 35 שנה צעדנו, בין היתר גם אורי ואני, בשבילי ההרים המוליכים לסבסטיה, בצעדת עופרה הגשומה והבוצית ובהרי בית אל החשופים. היינו כמה עשרות אולי מאות. וכעת אנו מתמוגגים מנחת לראות 350,000 יהודים הגרים ברחבי יהודה ובשומרון. אנו רואים התרחבות והגברת ילודה.

פעם הייתי קצין דתי יחיד בסיירת. כיום רוב קציני צה"ל באים מתוך בתי מדרשותינו.

יש הרבה נפילות בדרך, אבל אנו צועדים קדימה כי יש מי שמנהל את העולם . על כן אני ישן טוב בלילה. אני ישן טוב בלילה.