ברק ופריאל
ברק ופריאלצילום: פלאש 90

כתב "כלכליסט", ארי ליבסקר, התחזה לרוכש פוטנציאלי של דירת היוקרה של שר הביטחון, אהוד ברק, במגדלי אקירוב. הוא התקשר למתווך באזור המרכז שהציע לו לראות את דירת היוקרה -  כדי לא לחשוף את זהותו, טען הכתב שהוא מיליונר קרואטי שמבקש לשמור על פרטיותו.

"התלבשתי קז'ואל, שהרי חליפה מחויטת היא נחלתם של המיליונרים הפשוטים, ותרגלתי במונית בדרך למגדלי אקירוב את דמותי הבדויה: מיליארדר קרואטי ממוצא יהודי בשם יעקב נתוביץ, תושב חוץ, שהגיע לישראל למסע ציד אחר דירות יוקרה. את ההשראה לדמות וגישתה לחיים שאבתי מחבר גרמני שירש הון מהוריו והקפיד לא לעבוד אפילו יום אחד בחייו. את הוני, דקלמתי לעצמי, עשיתי בקרואטיה בעסקאות לגיטימיות. כעת אני איש עסקים שאינו דובר מילה בעברית, מתקשר באנגלית קלוקלת ומחפש דירה ללא הגבלת מחיר", מספר ליבסקר.

למחרת בבוקר פגש "המיליונר" את המתווך בלובי. אחד המאבטחים ליווה את הכתב למעלית מבלי שערך לו בדיקה גופנית כנדרש. "המעלית נפתחת לחצי קומה, השייכת כולה למשפחת ברק. בחדר המדרגות המרווח ישנו מעין דלפק, שבו נמצא איש ביטחון נוסף. הוא אינו שואל אותי לשמי או לזהותי ורק מבקש ממני לתת את מכשיר הטלפון שלי. הדלת נפתחת. נילי פריאל, אשתו השנייה של אהוד ברק, מופיעה מולי. היא מטופחת ואלגנטית, לובשת חולצה שחורה סולידית ולעיניה משקפיים אדומי מסגרת. היא לוחצת את ידי בעדינות ומזמינה אותי להיכנס. מתווך נוסף מחכה בדירה".

ליבסקר סייר במשך זמן רב באופן חופשי בדירתו של הביטחון ואף התרשם מחדר האבטיה והשרותים של הזוג - כל זאת מבלי שנערכה עליו כל בדיקה ביטחונית פיזית ומודיעינית.

מלשכת שר הביטחון לא נמסרה תגובה.