ליברמן
ליברמןפלאש 90

שר החוץ, אביגדור ליברמן, נחקר היום (ג') במשך כשלוש שעות בחשד לביצוע עבירות של שיבוש הליכי משפט והפרת אמונים, לאחר שקיבל באוקטובר 2008 עותק ממידע חסוי על חקירתו משגריר ישראל לשעבר בבלארוס, זאב בן-אריה.

מהמשטרה נמסר כי במהלך השבועות האחרונים נחקר ביחידה הארצית לחקירות הונאה- להב 433 שגריר ישראל לשעבר בבלארוס, זאב בן אריה, בחשד לביצוען של עבירות שיבוש הליכי משפט, גילוי בהפרת חובה ומרמה והפרת אמונים. בעקבות חקירת השגריר נדרשה גם חקירתו של שר החוץ אביגדור ליברמן, וזו התקיימה היום. השר ליברמן נחקר בחשד לביצוע עבירות של שיבוש הליכי משפט והפרת אמונים.  

במשטרה מספרים כי בעת שהתנהלה חקירה משטרתית בעניינו של ליברמן, העבירה משטרת ישראל באמצעות משרד המשפטים בקשה לסיוע משפטי לרשויות המוסמכות בבלארוס, אשר הכילה פרטים מהותיים אודות החקירה ולרבות נושאים אשר לגביהם נדרש אותו הסיוע. הבקשה לסיוע משפטי המסווגת כ"סודית" הועברה למשרד המשפטים הביילרוסי באמצעות שגריר ישראל  דאז בבלארוס, זאב בן אריה.  

השגריר שאמור היה להעביר את הבקשה באופן דיסקרטי וישיר לרשויות בבלארוס שמר עותק ממנה, ולקראת הגעתו של מר ליברמן לביקור בבלארוס (במהלך חודש אוקטובר 2008), העתיק מידע חסוי מתוך הבקשה, העבירו שלא כדין לליברמן ומסר לו על קיום הבקשה בעת שהשניים נפגשו במהלך אותו ביקור. החקירה נסובה אף סביב מעורבותו של השר ליברמן בקידומו ובהעסקתו של בן אריה במשרד החוץ במהלך החודשים האחרונים.