"להחיל ריבונות ישראלית בכביש 443"

ח"כ משה מטלון מציע את החלת הריבונות הישראלית על כביש 443 כפיתרון לפתיחת הכביש לפלשתינים

תגיות: כביש 443
בני טוקר , י"ז באדר תש"ע

מטרת ההצעה - ליצור הפרדה. ח"כ מטלון
מטרת ההצעה - ליצור הפרדה. ח"כ מטלון
צילום: פלאש 90

ח"כ משה מטלון (ישראל ביתנו) מביע חשש כי ניסיון הפגיוע בכביש 443 אינו האחרון, "הפעם לא היו נפגעים, אבל מי ייקח אחריות על כל הפיגועים האלה, אני בטוח ששופטי הבג"ץ שהחליטו לפתוח את הכביש לפלשתינים לא ייקחו על עצמם אחריות לפיגועים הבאים".

ח"כ מטלון מציע את החלת הריבונות הישראלית על כביש 443 כפיתרון "בעוד חודשיים הכביש אמור להיפתח על פי ההוראה של הבג"ץ, צריך אמנם לקיים את החלטות הבג"ץ ואין טעם לחוקק חוקים עוקפי בג"ץ, אבל הצעת החוק שלי היא פשוטה, בואו ונחיל את הריבונות הישראלית על הכביש הזה, שהוא יהיה באחריות משרד הפנים כמו כל כביש אחר בארץ ושהרשויות יחליטו מי יכול לנסוע עליו ומי לא".

לדבריו למרות שבמדינת ישראל הכול שפיט, במקרה הזה יהיה אפשר לבלום את ארגוני השמאל בעתיד, "ברגע שהכביש הזה יהיה תחת ריבונות ישראלית לא יהיה ניתן להתערב בהחלטות של הרשויות שיקבעו מי ייסע בו, קיבלתי את ההשראה מחוק הגולן גם שם ברגע שהוחלה הריבונות הישראלית אי אפשר יותר לגעת בגולן, זה מה שיקרה אם נחיל את ריבונותינו על כביש 443. קדושת החיים חשובה בעיניי ואני מתכוון לקדם את החקיקה הזאת. הגיע הזמן גם לשים גבולות לבג"ץ וגבולות לעותרים, לעותרים האלה יש מטרה מאוד ברורה והיא לפגוע במדינה שלנו בכל מיני דרכים".