החלום : "קיסר בקיסריה"

מאות הגיעו ליקב הסמוך למיגרון שבבנימין, כדי לשמוע את אמן הגיטרה ומוזיקאי ישראלי מהמובילים בישראל, יהודה קיסר.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א באדר תש"ע

מאות הגיעו ליקב הסמוך למיגרון שבבנימין, כדי לשמוע את אמן הגיטרה ומוזיקאי ישראלי מהמובילים בישראל, יהודה קיסר.

הזמר שוהם שמחי, תושב כוכב יעקב שבמטה בנימין, שעומד מאחורי מופע הצדעה לקיסר אומר לערוץ 7 כי, " לאחר שיהודה נקלע למשבר כלכלי ובעקבות המלצת הרמב"ם לתת עבודה ולא צדקה, אני מתכוון לקיים את המופעים ברחבי יו"ש  עם יהודה קיסר עצמו וההכנסות יועברו אליו".

קיסר מספר על הקשר הראשוני בינו לבין ערוץ 7, "שערוץ 7 התחיל לשדר מהספינה בים,  לא נתנו להם תקליטים לשדר בגלל שהיו פיראטים, מנהלת הערוץ, הרבנית שולמית מלמד, פנתה אליי ואני העברתי תקליטים מהזמרים עצמם והם שידרו עשרות שירים ותוכניות ים-תיכונית ומזרחית הרבה זמן".

קיסר מסרב לסכם 40 שנה של פעילות, "אסור לסכם 40 שנה , נכון שבתקופה האחרונה נקלעתי לקשיים, אך אני מאמין שלאט לאט אני אצא מזה, בכל התעשייה מנסים לעזור לי, הקהל כאן היה מדהים ואני מקווה שיהיו עוד הופעות"

המדיה שינתה את המוזיקה לגמרי, "שיר מהיום ושיר לפני 40 שנה שונה לגמרי, למזלי אני נשארתי עם הגיטרה שלי שאי אפשר לעשות לה שום חיקוי באף מחשב אבל המון כלים קיבלו תחליף אלקטרוני".

אחד הזמרים שקיסר התחיל לעבוד איתם, היה זוהר ארגוב, "אני מתגעגע לקול ולאדם שבו, ארגוב היה יחיד בדורו, אחד מל"ו הזמרים שבעולם, זמר עם כישורים נדירים ביותר".

"גיטרה בשבילי" אומר קיסר, "זה גם טוב וגם רע, אם אני מתמכר יותר מדי זה רע, הגיטרה זו אהבת חיי".

החלום של קיסר זו הופעה של "קיסר בקיסריה", לדבריו, "תמיד ניגנתי לזמרים, אך בסוף אני רוצה הופעה רק שלי, "קיסר בקיסריה" משהו שיבואו בשבילי ולא בשביל הזמרים". 

שמחי מדגיש את היותו של קיסר אמן שתרם רבות לקידום אמנים צעירים ואף הקים את אולפן ההפקות שלו מתוך מגמה זו, מה שלא תמיד השתלם לו כלכלית. שמחי מספר על הקשיים לביסוס כלכלי עבור אמנים, קשיים שהובילו את קיסר למצוקה ולמשבר הכלכלי בו הוא נתון כעת, למרות ששנים רבות שיתף פעולה עם מי שנחשבו כגדולי הזמר בישראל, "הרבה אמנים ששרים את השירים שלהם לא מתוגמלים כלכלית. זה מקצוע תחרותי מאוד", אומר שמחי ומוסיף: "אפשר להיות על גל של תהילה אבל מנגנון שלם של אמרגנים ומפיקים מכלה את הכסף".

במופע המדובר שרו שמחי וקיסר שירים עבריים מתקופות שונות "שירים ערכיים, שירים שמלכדים את כולנו", כהגדרתו. מן הסתם השירים הללו זכו לנגיעות מסולסלות כמיטב המסורת של קיסר, כך לפחות ניתן להעריך.