אתר חדש: חידושי תורה מהמגירות לעולם כולו

אתר אינטרנט חדש מזמין אתכם לחלוק עם העולם כולו את חידושי התורה שתמיד שמרתם במגירות הסודיות שלכם.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"א באדר תש"ע

אתר אינטרנט חדש, 'חידוש' שמו, מזמין את הציבור לפרסם בו את חידושי התורה שהתנקזו במגירות עלומות, חלקן ממשיות וחלקן וירטואליות. ביומן ערוץ 7 שוחחנו עם הרב יניב חניא, יוזם המהלך והעומד מאחורי הרעיון.

מטרת האתר החדש, מספר הרב חניא, היא לנצל את יכולותיו של האינטרנט לרכז למקום אחר תכנים רבים, ומתוך כך, הוא מקווה, יגיעו גם דברי ביקורת וחשיבה משותפת של הגולשים על דברי התורה שרוכזו באתר.

הרב חניא מציין שיתרונו הגדול של אתר כזה הוא בהיותו פתרון לכל אותם המעוניינים שדברי התורה שחידשו יצאו לאור אך הוצאת ספר היא עבורם הליך מסובך ויקר. זאת לבד מכך שספר מחייב כמות מינימאלית של חומר, ולעיתים מדובר בחידוש או חידושים שאינם ממלאים ספר שלם ובכל זאת אדם חפץ להפיצם.

ומה באשר לביקורת על התכנים? הרב חניא מספר שתתקיים ביקורת כפי ש"אנחנו מתורגלים כבר בביקורת כזו באתרים ובעלונים. נשתדל שהדברים יהיה נאמנים לתורה ונאמנים לרוח ישראל סבא". לדבריו "סביר שנקבל ביקורת ומדי פעם תהיינה דרישות שנסיר חומר כלשהו. לא תהיה צנזורה "צבאית", אבל במקרים מעין אלה לרבים יש כוח גדול מכוחם של מעטים ואם תהיה כמות של גולשים שתאמר שמאמר כלשהו מפריע אנחנו נתחשב בכך. לכל מאמר יש שניים שלושה מתנגדים, אבל כשיש כמות נתייחס בהתאם".

ובאשר לקשת הדעות שצפויה להשתלב באתר המדובר אומר הרב חניה כי הציבור החרדי מוזמן גם הוא לצרף חידושים מטעמו גם אם אין מדובר בדעות התואמות בהכרח את תפיסת עולמם של עורכי האתר, אך מנגד "רפורמים מחוץ לתחום. אם נזהה דברים רפורמיים נסיר אותם". באשר לדעות השונות בתוך הציונות הדתית הרב חניא אינו חושש למגוון דעות, ואינו מוטרד מכך ש"יתכן שיהיו מי שידגישו את האופי הממלכתי של אחאב והאחרים את הקנאי של אליהו".

לאתר החדש: www.hidush.co.il