מדוע התפרע סולן בלהקת הרבנות צבאית?

סולן בלהקת הרבנות בעט בזעם בכיסאות האורחים בתום חנוכת "החורבה". אחד הכיסאות הועף ופגע באחד האורחים. צה"ל: החייל ננזף.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , א' בניסן תש"ע

סולן בלהקת הרבנות הצבאית התפרע אמש (שני) בתום הטקס הרשמי של חנוכת בית הכנסת "החורבה" בעיר העתיקה בירושלים. הסולן זעם על כך שהפקת האירוע לא דאגה להסעתם של חיילי הלהקה עד לבתיהם הפרטיים.

החייל התבטא במילים חריפות כלפי המפיקה הראשית של האירוע ובתום ויכוח סוער בעט הסולן בכיסאות האורחים בפראות ואחד הכיסאות הועף ופגע באחד האורחים.

מהרבנות הצבאית נמסר בתגובה כי "בבירור שערכו מפקדיו - טען החייל כי באירוע הוא לא נקט בשום צורה של אלימות פיזית. עם זאת, לאור התנהגותו הבלתי הולמת, החייל ננזף".

חברי צוות ערוץ 7 שנכחו במקום לצורך העברת הטקס בשידור ישיר עומדים על דעתם כי התנהגותו של הסולן לא כללה רק אלימות מילולית אלא הדרדרה גם לאלימות פיזית. 

לאחר פרסום הכתבה התקבלו במערכת ערוץ 7 תלונות רבות מצד גורמים ברבנות הצבאית על חוסר יחס ואף זלזול מצד הפקת האירוע שהביא לעימות במקום. הגורמים ביקשו להדגיש כי ההפקה לא עמדה במחוייבות שלה כלפי החיילים, "נתבקשנו להופיע באירוע תוך שההפקה מתחייבת כי ההופעה תתקיים בשעה חמש כדי שכל חייל יוכל לשוב לביתו בדרום, במרכז או בצפון. להפעתנו נאלצו להישאר במקום עד השעה 21:30. ההפקה 'השתמשה וזרקה' אותנו עם ציודינו הרב ובניגוד להסכם אף לא הסכימה להחזיר אותנו לבסיס".