האלוף ידלין יתדרך את מזכ"ל האו"ם

ראש אגף המודיעין ייפגש הערב עם מזכ"ל האום בירושלים ויסקור בפניו את נתיבי ההברחות מאיראן ואת הפרות החלטת האו"ם מצד חיזבאללה.

עוזי ברוך , ה' בניסן תש"ע

ידלין בועדת חוץ וביטחון
ידלין בועדת חוץ וביטחון
פלאש 90
ראש אגף המודיעין, אלוף עמוס ידלין, ייפגש הערב (מוצאי שבת) עם מזכ"ל האום, באן קי- מון, במלונו בירושלים ויעדכנו בתמונת המודיעין האסטרטגית במזרח- התיכון.
 
מצה"ל נמסר כי אלוף ידלין ייתן דגש בסקירתו בנושא נתיבי ההברחות מאיראן בדרכי הים, האוויר והיבשה והסיוע שמעניקה איראן לגורמי הטרור השונים במזרח התיכון. כמן כן יסקר המצב בדרום לבנון, הפרות החיזבאללה את החלטת האו"ם 1701, נושא פרויקט הגרעין האיראני ונושאים נוספים.
 
בשעות הערב המאוחרות יותר, במסגרת פגישת נשיא המדינה, שמעון פרס, עם מזכ"ל האו"ם, יסקור ראש אגף התכנון, אלוף אמיר אשל, סוגיות אסטרטגיות נוספות במזרח התיכון וכן את הקשר של גורמי צה"ל עם סוכנויות האו"ם, כוחות שימור השלום הפועלים באזור, המצב בדרום לבנון וסטאטוס החקירות של צה"ל בנושא "עופרת יצוקה".
 
נמסר עוד כי שני נציגי צה"ל יעלו בפני האורח את סוגיית גלעד שליט, וכן את התובנות משינוי זירת המערכה העוברת לתוך שטחים אורבאניים צפופים ואל התווך התת-קרקעי.
 
לבקשת מזכ"ל האו"ם ומשרד החוץ, יפגשו מחר קצינים וקצינות שלקחו חלק במשלחת החילוץ והרפואה של צה"ל לאזור האסון בהאיטי, עם מזכ"ל האו"ם, לאור בקשתו, להעביר באמצעותם את הערכת האומות המאוחדות לסיוע מיוחד.