ויינשטיין יהיה מנוע מלהכריע בפרשת הולילנד

פרקליט המדינה משה לדור הוא זה שיקבל את ההחלטות בפרשת השוחד החמורה בפרוייקט המגורים השנוי במחלוקת בירושלים.

חזקי ברוך , כ"ד בניסן תש"ע

עו"ד יהודה ויינשטיין
עו"ד יהודה ויינשטיין
פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, יהיה מנוע מלהכריע בפרשת השוחד במיזם הבנייה "הולילנד" שפורסמה חלקית. פרקליט המדינה, משה לדור, הוא שיקבל את ההחלטות בתיק, כך דווח בגל"צ.

ששת החשודים בפרשת השוחד במיזם הבנייה הולילנד, צפויים לערער ביום (ה') בבית המשפט המחוזי בתל אביב על הארכת מעצרם.

המשטרה עצרה שלשום את מקורבו של ראש הממשלה לשעבר אולמרט, עורך-הדין אורי מסר, ועימו נעצרו עוד תשעה חשודים, מהם חמישה בכירים לשעבר בעיריית ירושלים -  אורי שטרית, היזם אמיר רבין, הלל צ'רני, אליהו חסון, ועמירם בניזרי - שמעצרם הוארך בשמונה ימים; מעצרו של מסר הוארך בשישה ימים

החשדות כלפי התשעה כוללים מתן וקבלת שוחד, הקשורים לפרוייקט הבנייה "הולילנד" בירושלים ולמייזמי בניה אחרים. על-פי החשד, איש העסקים הלל צ'רני העביר מיליוני שקלים לבכירים בעירייה, ביניהם רואה החשבון אליהו חסון, ומהנדס העירייה אורי שטרית, תמורת שינוי ייעוד הקרקע לפרוייקט "הולילנד", ואף שינוי התב"ע עצמו - בעוד שהשטח יועד לבניית בית מלון. שטרית הוא החשוד המרכזי בפרשה, מאחר שלו האחריות ליישום בקשת השינוי.

אורי שטרית, מהנדס עיריית ירושלים בשנים 2000-2005 נשאל בראיון לערוץ הכנסת בשנת 2006 'האם אישר את פרויקט הבנייה בהולילנד'? שטרית השיב אז, "לא. אם אני הייתי מוביל או מנחה את התכנון הרלוונטי הזה, אני חושב שזה היה נראה אחרת". 

בראיון, שהוקלט ערב הבחירות לכנסת בשנת 2006 מתייחס שטרית לאהוד אולמרט: "אני חושב שהעסק הזה שנקרא ירושלים, הוא עסק לאומי, זהו האינטרס של מדינת ישראל. ואני מקווה בכל ליבי שיהיה לנו בקרוב ראש ממשלה שהיה ראש העיר, שמכיר את העיר, וכך המעמד של ירושלים בסדר העדיפויות הלאומיות, ישתנה לחלוטין".