פרובוקציה בלב הישוב עתניאל

קבוצה של אנשי שמאל צעדה בשבת ביישוב עתניאל. בין הצועדים בחורה שניגנה בחלילית והתבטאה בבוטות כלפי החיילים.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ו בניסן תש"ע

פרובוקציה בלב הישוב עתניאל -ערוץ 7
השמאל בחברון
פלאש 90
אחר הצהריים, בעיצומה של השבת, הוקפץ צוות הכוננות של הישוב עתניאל בהר חברון, לאחר שהתקבלה התרעה על חדירה לישוב מכיוון מזרח. צוות הכוננות הגיע לשכונת "נחלת עמי" ונדהם לגלות קבוצה של כ-15 אנשי שמאל, בראשות פעיל השמאל הקיצוני עזרא נאווי. הצועדים, חמושים במצלמות, נעו באזור כשאחת מהם מנגנת שירי ארץ ישראל בחלילית.

אנשי כיתת הכוננות ביקשו לברר את פשר הביקור המפתיע, ולפתע ללא כל התרעה מוקדמת הורידה הבחורה את חולצתה ונעמדה חשופה.

הצוות הזעיק את כוחות הביטחון. לחייל צה"ל שביקש ממנה להתלבש היא השיבה במילים בוטות שלא ניתן לפרטן כאן. לבסוף הקבוצה נעצרה על ידי המשטרה וכל פרטיהם נאספו.

יהודה גליק מעתניאל מסר לערוץ 7 "השבת היו כאן אורחים רבים בעקבות בר מצוה וברית מילה. לשמחתנו נמנעה כאן פרובוקציה. מדובר בפרובוקציה מהמכוערות ביותר המגלים את פרצופם האמיתי של אנשי השמאל. היישוב כולו נבנה כחוק כולל שכונת נחלת עמי שבה צעדה הקבוצה. השכונה נבנתה לפני 15 שנה על ידי משרד השיכון. אין כאן שום פעילות בלתי חוקית, שום פגיעה באוכלוסיה שכנה,הם ניסו להגיע למרכז היישוב".
 
ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) אמר בתגובה, "האירוע בישוב עותניאל מוכיח כי הטיפול בשמאל בישראל צריך לעבור לידיים של המשטרה, לרשויות הרווחה. בכוונתי לפנות בעניין לשר הרווחה שיקצה משאבים לטיפול בעזרא נאווי וחבורתו. השמאל בישראל פשט את הרגל".