צומת ספרים
צומת ספריםפלאש 90

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, שוחח בעקבות הפרסום בערוץ 7 עם סמנכ"לית רשת "צומת ספרים", זאת מאחר ומנכ"ל הרשת שוהה בחו"ל. דיין מחה על הפצת ספרון השמאל בסניפי הרשת כפי שדווח הבוקר. לדבריו הסמנכ"לית התנצלה בפניו על חלוקת הספרון, אשר לדבריה נעשתה מתוך טעות. הסמנכ"לית ציינה כי הורתה לסניפי הרשת לעצור לאלתר את הפצתו של הספרון.

מתנת השמאל של 'צומת ספרים'


(צולם במצלמה נסתרת)

נזכיר כי מוקדם יותר דווח בערוץ 7 כי ברשת 'צומת ספרים' מחולק כחלק משי יום העצמאות ספרון מלא השתלחויות בימין הישראלי. שושי סלמון מקרית אונו שביקשה לרכוש מספר ספרים, הגיעה לקופה ושם קיבלה הצעה שנראתה על פניה מפתה – מארז של דגל מגנטי גדול וחוברת על מושגי היסוד בציונות.

סלמון מספרת ביומן ערוץ 7 שהחליטה לרכוש את המארז עבור נכדיה והבעיה החלה כשפתחו יחד את המארז. מסתבר שמדובר במקבץ מושגים הזוכים לפרשנות שמאלית קיצונית, ככל הנראה פרי עטו של שמואל הספרי.

להלן כמה דוגמיות (נא לנשום עמוק)

על מלחמת ששת הימים נכתב בחוברת: "אח"כ הייתה מלחמת 67', לא נריב מי פתח בה ולמה. לא חשוב עכשיו . בסופה נתקענו עם סיני , הגולן וארץ ישראל של התנ"ך, חוץ מכמה מטורללים וטרופי דעת קיצוניים, כולם היו בטוחים שנעוף משם תוך זמן קצר".

על ממשלת בגין נכתב בה כי "ממשלתו שזה עתה נבחרה בקולות בני עיירות הפיתוח שפכה מליונים בארץ התנ"ך על וילות מרווחות עם גגות אדומים וחצר צמודה ובריכה למי שרוצה. כדי לסתום את הפה למצביעי הליכוד בעיירות הפיתוח המוזנחות היא סיפקה להם מברשות סיד וצבע "למפעל שיקום שכונות" .

על המתנחלים - "דומפה, וולרשטיין, זמביש ושות'. אלה לא הבעלים של משרד עורכי דין תל אביבי. אלה אדוני הארץ. הם ומתנחליהם. אדונים ממש. לא חלוצים ולא נעלים... הם לא נטעו עץ ולא בנו בית . זה האחמדים שעשו עבורם את הכול. כבר יותר מארבעים שנה שהם אוספים את הפלשתינאים מהמחסומים ונוסעים למפעל באזור התעשייה המפואר שלהם בברקן, למשל שהמדינה הקימה על חשבונך , תושב שדרות, ואפילו לא משלמים להם שכר מינימום . כי הם סתם ערבושים".

על הציונות הדתית - "אף אחד לא הבין שבתוך ה"חלוצים החדשים" התנחלו שדים של טירוף משיחי. תחשבו על סרטי אימה. תחשבו על מוחות שטופים, זומבים מהופנטים... זה מה שזה היה".

על נוער הגבעות נכתב שמדובר בסך הכול בחבורת פושעים. "פושעי הגבעות הם חלום הזוועה של הציונות. הם הגולם מפראג. הם הגולם הקם על יוצרו. אין שום הבדל בינם לבין המנוולים האנטישמים... הם מכים ויורים בילדים וקשישים- ואת כל זה הם עושים בשבת".

והאמינו לנו מה שכתוב כאן מצונזר למען אניני הדעת והטעם שבין גולשינו.

כאמור, בעקבות הפרסום בערוץ 7 פנה יו"ר מועצת יש"ע דני דיין לרשת 'צומת ספרים' ותבע הבהרות. הסמנכ"לית התנצלה והורתה להפסיק מיידית את חלוקת החוברות.