פרויקט חדש "זמר רשת" חושף שירי מולדת רבים שבשנים האחרונות נשכחו בשל העובדה שהם לאומיים מדי.

הזמר ואיש התקשורת דודו אלהרר טוען בראיון לערוץ 7 כי הבית השלישי בשיר "ט"ו בשבט הגיע חג לאילנות" שמדבר על גבולות ארץ ישראל ונשכח, הוא רק דוגמא לתופעה הקלוקלת, "אתה מדבר על קיצוצים ושינויים ואני מדבר על שירים שלמים, שירים שפשוט נעלמו ואינם, אני ממליץ לכולם להיכנס לזמר רשת וללמוד את השירים, כי עם שלא ישיר את שירי המולדת מישהו אחר יחטוף את השירים האלה ויאמץ אותם".

לדבריו שירים רבים שנשכחו על ידינו אומצו על ידי האויב, "הייתי לפני לא מעט שנים בכלא באר שבע ושם פגשתי את האסירים הביטחוניים ושמעתי אותם שרים את שיר החבלנים מימי הפלמ"ח, "כבר הליל יורד ועוטף את ההר והתן מילל בגנים, על גבינו כבד המטען, עוד שלושה קילומטרים ידבר הדינמיט". השיר הזה הוביל את החבלנים במנדט ועכשיו הוא מוביל את המחבלים בפעולתם נגדנו. גם מוחמד בכרי שר את: על כל אלה, של נעמי שמר, שמור אלי על זה הבית, על נא תעקור נטוע, או אין לי ארץ אחרת, הם שרים את זה כמובן על פלשתין, הם פשוט חוטפים לנו את השירים האלה".

אלהרר קורא ללמוד ולחדש את כל השירים האלה, "אם נפסיק לשיר את שירי המולדת ונתפתה להאזין רק למוסיקה המערבית, זה הסוף של השירים האלה. יש לנו עיתון חשוב מאוד , העיתון לאנשים חושבים - הארץ, והם לא מקבלים אותנו כי אנחנו פאשיסטים. כשאלתרמן שר ארצנו ארץ מולדת כי לנו ארץ זאת לא משמיעים את זה ברדיו, אנחנו פאשיסטים בעיניהם כי באנו לארץ נושבת. תכנסו לזמר רשת יש שם המון שירים שנכתבו באהבה ודם. כיום יש כל מיני חבורות זמר, אני יסדתי את חבורת שוהם שעוסקת זו השנה הארבע עשרה בהוצאת דיסקים לזכרו של חיים שוהם קצין רפואה ראשית, ועד היום אנחנו ממשיכים להוציא דיסקים עם שירי מולדת ישנים"

לדבריו מילים שהיום נחשבות למגונות היו פעם גאווה גדולה, " פעם המילה כיבוש הייתה חיובית. כיבוש זו מילה חיובית. איזה הוא הגיבור - הכובש את יצרו ופתאום הפכו את זה למשהו איום ונורא. צריך לחזק את כל אלה שמבינים שבאמת זו נחלת אבותינו, טווח הגילאים של השרים שירה בציבור הולך וגדל ואני מקווה שגם הנוער יצטרף לזה".