לקראת יום העצמאות ה-62 של מדינת ישראל ביקשנו מסדרת אישים מרחבי העשייה הישראלית לציין רגע או אירוע, אישי או כללי, המהווה עבורם חיבור והתקשרות לישראליות.

דובר הישוב היהודי בחברון, נועם ארנון, נזכר ברגע אחד מתוך מלחמת יום כיפור. היה זה ביום הכיפורים שאחרי יום כיפור בו פרצה המלחמה. ארנון וחבריו, חיילי חי"ר במקור, הוסבו לשיריונרים וצורפו לחטיבה 7. הם נשלחו ללחום בחזית הצפון מול האויב הסורי.

"היינו תחת הפגזות ומדי פעם התנהלו ימי קרב מול הסורים. חטפנו הפגזות ופגזי טנקים, ובאחת מההפגזות נהרגו כמה מהחברים. באופן מדהים אוהל בית הכנסת נשאר שלם וספרי התורה שבו שלמים כאשר הכול מסביב עלה בעשן. באותו יום כיפור התכנסה הפלוגה כולה, חבר'ה דתיים, חילוניים, שמוצניקים, צפונבונים ושאר הגוונים, כולם הגיעו להתפלל בבית הכנסת היחיד. לחלק מהם הייתה זו הפעם הראשונה שהם בבית כנסת, חלק התפללו כשידם על ראשם.

באותו רגע הרגשתי 'הנה הישראליות האמיתית שנסתרת כל השנה אבל קיימת ועולה אל מעל פני השטח כשכולנו פה יחד אחרי מה שעברנו. כולנו יחד אי שם במרחק עצום מכל מקום, כולנו מתאחדים יחד ומחוברים עם עם ישראל באחדות אמיתית. הרגע הזה היה רגע משמעותי של אחדות ישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו